Wyprawka przed porodem

Wiele przyszłych rodziców stresuje się zakupami, których należy dokonać przed przyjściem na świat ich maleństwa, czyli tzw. wyprawką. Zastanawiają się, ile ubranek kupić, jakie powinny być te ubranka, jaki wybrać wózek, nosidełko, łóżeczko, materac do tego łóżeczka, wanienkę, termometr do ciała, termometr do wody (do kąpieli). Istnieje na rynku wiele gadżetów, które mają ułatwić rodzicom opiekę nad niemowlęciem i zapewnić jego bezpieczeństwo (np. niania elektroniczna, monitor oddechu), a także wspomagać jego rozwój (np. różnego rodzaju maty edukacyjne).

Nic więc dziwnego, że w gąszczu informacji i przy tak licznej ofercie różnorakich produktów, rodzice zastanawiają się co kupić przed porodem – co jest naprawdę niezbędne, a bez czego można się bezproblemowo obejść.

Po pierwsze, należy się skupić na wyprawce dla noworodka, która niezbędna jest do szpitala. Z tym nie warto zwlekać na ostatnią chwilę. Istnieją rzeczy, które są po prostu bardzo potrzebne już w pierwszych dniach po przyjściu na świat malucha. Wato zorientować się w szpitalu, w którym ma na świat przyjść dziecko, czy istnieje lista wymaganych przedmiotów, które powinny znaleźć się w torbie spakowanej do szpitala. Taką listą można się spokojnie wspomagać robiąc pierwsze zakupy, dzięki czemu unikniemy sytuacji, w której zabraknie nam w szpitalu czegoś bez czego naprawdę trudno się obejść.

Po drugie, na wspomnianej wcześniej liście powinny znaleźć się także produkty niezbędne dla młodej mamy, np. środki higieniczne, koszule nocne, itp.

Torba, którą zabieramy do szpitala powinna być spakowana z odpowiednim wyprzedzeniem i dobrze jest, jeśli znajduje się w pobliżu, jeśli termin porodu jest już bliski. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność, gdyż nie da się przewidzieć stuprocentowo, kiedy rozpocznie się poród.

Inną kategorią produktów, które powinniśmy nabyć przed porodem są rzeczy potrzebne po wyjściu młodej mamy i dziecka ze szpitala. W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie, czy dziecko będzie odbierane ze szpitala samochodem i czy będziemy z dzieckiem podróżować w ten sposób. W dzisiejszych czasach jest to raczej norma i raczej mało osób decyduje się nie kupować fotelika samochodowego dla najmłodszych (chyba że mają w rodzinie lub wśród znajomych kogoś, kto taki fotelik posiada i użyczy). Posiadanie odpowiedniego fotelika jest wymagane i przede wszystkim niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo malucha podczas podróży samochodem. Z pewnością wielu rodziców zgodzi się z tym, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać.

Na swój pierwszy przyjazd do domu nowonarodzone dziecko powinno mieć przygotowany swój kącik, w którym będzie spać i zdecydowanie nie musi to być osobny pokój z pełnym wystrojem, zabawkami, maskotkami, itp. Dziecko początkowo może spać jak najbardziej w sypialni rodziców. Powinno mieć łóżeczko, swoją czystą pościel. Warto zaopatrzyć się też w bezpieczny wózek, który pozwoli cieszyć się pierwszymi wspólnymi chwilami na świeżym powietrzu, kiedy tylko przyjdzie na to czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here