Niezbędnik noworodka

Ciąża u ludzi trwa dziewięć miesięcy. Jest to czas, w którym maleństwo się rozwija, kształtuje się jego ciało, organy – po prostu powstaje życie. Czym jest te dziewięć miesięcy dla przyszłej mamy i jej otoczenia?
Wiele zależy od sytuacji, bo każda może być inna. Czasami dziecko jest wyczekiwane z niecierpliwością, a czasami jest wręcz nie chciane.
Tak czy inaczej, czas jaki dała natura na przygotowanie się, na pojawienie się potomstwa jest wystarczający, aby przygotować się na jego narodziny.

Niektórzy uważają, że różnych rzeczy dla maluszka nie powinno kupować się zbyt wcześnie, bo to zły omen. Ten zły omen ma oznaczać jakieś nieszczęście związane ze zdrowiem dziecka lub matki, albo z problemami przy porodzie. To oczywiście bzdura, myślami ani takimi czynami nie można wpłynąć na przebieg ciąży, więc zależnie od sytuacji finansowej należy odpowiednio wcześnie pomyśleć o zakupie podstawowych rzeczy.

Im budżet jest szczuplejszy tym lepiej jest zacząć wcześniej kompletować niezbędne rzeczy dla nowego członka rodziny – rozbić to na tak zwane raty. Skompletowane wyprawki dziecięce można na przykład zamówić przez internet. Niestety, wtedy trzeba wydać od razu około 250 zł, a dodatkowo, w takich wyprawkach często artykuły takie jak szampony, kremy czy pampersy są w dużych opakowaniach. Czemu niestety? Bo okazać się może, że nasz maluch akurat na dany produkt jest uczulony – mamie pozostanie tylko wyrzucenie produktu. Kompletowanie wyprawki samemu może nie jest wygodniejsze, ale na pewno tańsze i bezpieczniejsze.

O czym trzeba pamiętać a co można odłożyć na później?
Niezbędne są pierwsze ciuszki. Dla noworodków dostępnych jest ich bardzo wiele na różnych portalach, gdzie mamy odsprzedają ubranka, bo dzieci zwyczajnie szybko z nich wyrastają. Wystarczy parę bodów, kaftaników, ciepłe skarpetki, rękawiczki na rączki i parę czapeczek na pierwsze dni. Pomocny będzie także rożek, aby dziecko było owinięte w czymś ciepłym.
Z artykułów do higieny zakupić trzeba specjalne nożyczki, płyn do mycia hipoalergiczny, krem na odparzenia, oliwkę, puder do pupy, specjalny proszek do prania dla niemowląt, waciki i chusteczki nawilżone.
Jeżeli chodzi o pampersy to warto kupić małą paczkę, żeby się przekonać, czy są odpowiednie.
Koniecznie potrzebna będzie wanienka do mycia i dla niedoświadczonych mam, termometr do wody. Pieluchy tetrowe chociaż teraz nie używane do przewijania dzieci, to dobrze spełniają swoją rolę w innych przypadkach, kiedy na przykład trzeba przykryć sobie ramię, bo maluchowi może się ulać.

Wózek i łóżeczko może chwilę poczekać, ale fotelik do samochodu to raczej już nie, bo przecież to zazwyczaj właśnie samochodem przewozi się mamę i jej potomstwo do domu.

W wyprawce powinno się znaleźć też parę rzeczy dla matki takich jak wkładki laktacyjne czy odpowiednie podpaski dla kobiet w połogu.

Lista jest dość długa, ale kupując po trochu nie powinniśmy mocno tego odczuć. Warto zwracać uwagę na różne przeceny i korzystać z kart rabatowych – teraz każdy grosz się liczy, przecież maluchowi nie może niczego zabraknąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here