Zabawki Świnka Peppa – coś dla przedszkolaka

0
270

Świnka Peppa, która w Polsce pierwszy raz została wyemitowana w 2007 roku, jest bohaterką kreskówki dla przedszkolaków. Przyciąga przede wszystkim przyjemną dla oka, barwną, choć uproszczoną scenerią. O ile same przygody Świnki Peppy raczej nie są porywające nawet dla przedszkolaków, to już zabawki mogą takie być.

Zabawki kreatywne ze Świnką Peppą

Zabawki Świnka Peppa to spora grupa produktowa w każdym sklepie dla dzieci, a szczególnie na uwagę zasługują zabawki kreatywne. Oczywiście nie będą one przesadnie skomplikowane, ale proste puzzle czy układanki albo domki z dużych klocków to dla wielu dzieciaków fantastyczna zabawa, którą zresztą można wielokrotnie ponawiać.

Poza tym, że mogą świetnie rozwijać wyobraźnię, to przy okazji poprawiają też koordynację oko-ręka, a ponieważ nie są interaktywne, to wymuszają bardziej zabawy intelektualne i ruchowe.

Edukacyjne zabawki Świnka Peppa

Podobnie jak w przypadku wielu grup zabawek dla przedszkolaków, także i te ze Świnką Peppą często mają walor edukacyjny. Ideą samej kreskówki jest w dużej mierze przedstawianie różnorodności świata i to znajduje odbicie również w ofercie sklepów z zabawkami.

Z jednej strony mogą to być proste książeczki dla przedszkolaków, w których motywy z kreskówki pojawiają się niejako dodatkowo i w oderwaniu od fabuły samej bajki, ale z drugiej, są to również interaktywne zabawki elektroniczne. Tablety edukacyjne, proste gry czy kolorowanki pozwalają łatwo i z wielką przyjemnością zdobywać dzieciakom sporo wiedzy z niemal dowolnych dziedzin.

Świnka Peppa przyczynkiem do zabawy

Sama kreskówka jest na tyle prosta, że w zabawkach często nie znajdują odzwierciedlenia konkretne odcinki – są zwyczajnie za mało rozbudowane. To, co wykorzystuje się w projektowaniu zabawek, to głównie motywy i postacie bohaterów. Świnka Peppa znajduje się więc w zabawkach z kuchnią, piekarnią, sceną teatralną, na przyjęciu lub torze wyścigowym. Takich zabawek jest całe mnóstwo. Niektóre z nich to proste scenerie składające się z kilku elementów, a inne można nawet dowolnie łączyć w bardziej rozbudowane zestawy, co jest najłatwiejsze, jeśli wszystkie pochodzą z linii tego samego producenta.

Świnka Peppa jako kreskówka ma raczej zasiać w dzieciach ciekawość i skierować ich uwagę w stronę samodzielnej eksploracji świata i to samo widać w propozycjach zabawek. Wiele z nich dostarcza dzieciom świetną rozrywkę, ale ich głównym celem jest rozbudzanie ciekawości i budowanie wyobraźni. W pewnym sensie więc Świnka Peppa ma jedno zadanie – przygotować najmłodszych do dalszej zabawy już w innych światach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here