Wojciech Chmielarz i jego niezwykła twórczość

0
1367

Wśród współczesnych polskich pisarzy, którzy cieszą się dużą popularnością, niezwykle wysoko stoją autorzy powieści kryminalnych. Wśród nich z pewnością wyróżnić należy pisarzy, którzy nie ograniczają się do tego jednego gatunku, ale bawią się formą i tworzą wyjątkowe kombinacje gatunkowe. Jednym z nich jest Wojciech Chmielarz, autor piszący nie tylko kryminały, ale również i powieści fantasy oraz science fiction. Co Więcej, literatura Wojciecha Chmielarza często ucieka się właśnie do łączenia fantasy z kryminałem i thrillerem.

Kim jest Wojciech Chmielarz?

Jednym z najważniejszych współczesnych pisarzy kryminalnych jest Wojciech Chmielarz. Nie każdy jednak wie, że oprócz pisania kryminałów, zajmuje się on również dziennikarstwem. W tej roli sprawdził się na łamach „Pulsu biznesu”, „Pressa” i „Polityki”. Publikacje Wojciecha Chmielarza znaleźć można również w „Nowej fantastyce” oraz „Pocisku”. Pisane przez niego powieści wielokrotnie uznane zostały m.in. w Nagrodach Wielkiego Kalibru zarówno przez jury (w 2015 roku za powieść „Przejęcie”), jak i czytelników (w 2019 roku za powieść „Żmijowisko”).

Jakie powieści tworzy Wojciech Chmielarz?

W swojej twórczości Wojciech Chmielarz (https://matfel.pl/tra-pol-245763-Wojciech-Chmielarz.html) nie stroni od wyjątkowych i przejmujących powieści, wśród których w szczególności wyróżniają się thrillery psychologiczne i królujące pośród nich „Żmijowisko”. Powieść ta zyskała tak wielką popularność, że na jej podstawie powstał serial dla Canal+, a w pisanie do niego scenariusza zaangażował się również pisarz. Chmielarz pisze zarówno dłuższe cykle literackie, jak i utwory niepowiązane w serie. Wyjątkowe podejście do opowieści zaowocowało wyjątkową popularnością tego autora, który przez wielu uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców kryminałów i to pomimo faktu, że Chmielarz nie ogranicza się tylko do jednego gatunku literackiego.

Cykl kryminalny oraz klimaty postapokaliptyczne

Wśród najpopularniejszych powieści tworzonych przez Chmielarza z pewnością wyróżnia się cykl o Jakubie Mortce. W tym cyklu powieści kryminalnych Wojciech Chmielarz w niezwykły sposób tworzy kompleksową historię zagadek z prawdziwego zdarzenia. Seria ta składa się z pięciu powieści i zaczyna ją „Podpalacz”. W dalszym ciągu Chmielarz napisał „Farmę lalek”, nagrodzone w 2015 roku „Przejęcie”, a także „Osiedle marzeń” i obecnie ostatnie z cyklu „Cienie”. Dla tego wyjątkowego autora nieobce są również klimaty postapokaliptyczne, które wyraźnie poznamy w powieści „Królowa głodu”.  Każdy, kto słyszał o wampirze z Gliwic, z pewnością powinien sięgnąć również po cykl gliwicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here