Ubranko dla maluszka

Są sytuacje, że chcielibyśmy kupić sobie lub swojemu dziecku coś wyjątkowego. Właściwie, to niekoniecznie swojemu dziecku, bowiem u każdego w rodzinie są jacyś mali milusińscy, którym sprawienie oryginalnego, niepowtarzalnego prezentu niekoniecznie jest prostą sprawą, a czasem zwyczajnie graniczy z cudem. Dzieje się tak, dlatego że dzieci mają w domach na prawdę dużo zabawek i innych ciekawych gadżetów. Trudno jest zaskoczyć dziecko kolejnym samochodzikiem skoro ma w swoim składzie już kilkanaście podobnych. Rynek bowiem w dzisiejszych czasach, dosłownie zawalony jest przeróżnego rodzaju produktami. Znajdziemy na nim dosłownie wszystko i to wszystko kupujemy swoim dzieciom, nie zdając sobie zbytnio sprawy z tego, że im więcej dostają, tym niestety mniej szanują te wszystkie fizyczne dobra średniej lub kiepskiej jakości i gatunku.
Zastanówmy się zatem, czym zaskoczyć świeżo upieczoną mamę. Przyjechała z noworodkiem do domu, zaprosiła nas w odwiedziny chcąc pochwalić się najwspanialszym darem jaki mogło ofiarować jej życie. Co kupić ? Co przynieść na powitanie nowego członka rodziny ? Oczywiście, nie musimy nic przynosić, jednak nikt z nas nie wyobraża sobie takiej sytuacji, aby przyjść do dziecka z pustymi rękoma !
Pomysłem na oryginalny prezent ( bardzo oryginalny), taki który będzie niepowtarzalny, a i każdy doceni nas za włożony w niego wysiłek jest na pewno własnoręcznie zrobiony sweterek dla dziecka. Pomysł świetny, jednak jak zrobić sweterek dla niemowlaka ? Dla większości z nas jest to czarna magia, która w rzeczywistości nie jest ,aż taka czarna jakby się wydawało.
Zacznijmy więc od zakupu mięciutkiej wełenki w kolorze, który nam się podoba, drutów do robótek ręcznych, nabierzmy optymizmu i wiary w swoje umiejętności i do dzieła. Początek na pewno nie będzie łatwy, szczególnie jeśli pierwszy raz trzymamy w ręku te dwa metalowe przedmioty, służące do nawijania wełny w pewien określony sposób. Ale i na to jest metoda. Od czego w końcu mamy internet !
Włączamy znany wszystkim serwis internetowy, w którym znajdziemy filmiki na dosłownie każdy temat i powtarzamy. Krok po kroku, pomalutku, powolutku ze spokojem, aż z naszej wełenki zacznie wychodzić coś , co do złudzenia przypominać będzie nasz sweterek.
Praca żmudna, ale jak to ze wszystkim bywa – wymaga wprawy . A, żeby jej nabrać musimy trenować, trening bowiem czyni nas podobno mistrzami. Może nie wszystkich i nie w każdej dziedzinie , ale bywa i tak, że z pozoru mało interesujące nas zajęcie z biegiem czasu staje się naszym hobby.
Zrobiony przez nas sweterek, ofiarowany w prezencie maleńkiemu dziecku to jeden z najfajniejszych pomysłów, jaki może przyjść do głowy. Zapominamy o wysiłku, jaki włożyliśmy w jego wyprodukowanie, natychmiast po założeniu go na tę maleńką istotkę. Niemowlę, które tak naprawdę pojęcia nie ma o rzeczywistości, jaka je otacza (poza swoją mamą oczywiście), jest tak doskonałe w swojej ludzkiej prostocie, że każdy człowiek jest w stanie zrobić dla takiego dziecka wszystko. Nawet sweterek na drutach, nie mając większego pojęcia o wełnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here