Pierwsza wyprawka.

Już niedługo w twoim świecie pojawi się mała istotka, która zmieni całe twoje dotychczasowe życie, zmieni, ale na lepsze. Dziecko to mała iskiereczka, która wprowadza do naszych domów radość, śmiech i ciepło. Także idą zmiany, ale na lepsze. Jeszcze w ciąży powinnaś pomyśleć o tych wszystkich niezbędnych rzeczach, które będzie potrzebowało dziecko zaraz od urodzenia. Wyprawka dla niemowlaka jest czymś, czego myślę nie da się kupić za jednym zarazem. Chodzi głównie o kwestie pieniężne, ale i również logistyczne. Za jednym zamachem ciężko będzie obejść wszystkie sklepy, w których znajdziesz potrzebne rzeczy. No może którejś z pań się to udało, także podziwiam. Jednak ja jestem za tą opcją, w której rozplanowujemy sobie zakup pewnych rzeczy w różnych miesiącach.
Warto zacząć kupowanie wyprawki po tym, jak dowiemy się jaka jest płeć naszego dziecka. Wiadomo na czym możemy się wtedy skupić. Ja przed przystąpieniem do zakupów sporządziłam sobie listę, czego będę potrzebowała. Taką listę zawsze miałam przy sobie, idąc do sklepów i odhaczałam, co mam już kupione.
W pierwszej kolejności sprawdziłam również co posiadam w domu. To opcja bardziej do mam, które już mają w domu dzieci, bądź dla tych pań, które zostały już czymś obdarowane przez rodzinę lub znajome. Nie warto kupować dwóch par nożyczek do paznokci lub tzw. gruszek do noska.
Wyprawkę podzieliłam na trzy główne części:
1. Kosmetyki- i w tym: waciki, suche gaziki do przemywania oczu, pieluchy (kupiłam najmniejszy rozmiar, ale polecam kupić 1 paczkę max dwie, gdyż nie wiadomo, jak duże dziecko się urodzi i te pieluchy mogą być po prostu zbędne), chusteczki mokre, kosmetyk na odparzenia/problemy skórne, żel/płyn do mycia (czytajcie etykiety, najlepszy będą delikatne żele, które nie mają w składzie SLS-ów, pamiętajcie, że często kosmetyk jest rzekomo dedykowany dla noworodka, a w rzeczywistości może bardzo podrażniać delikatną skórkę, także podstawą jest poszukanie dobrego kosmetyku i z własnego doświadczenia wiem, że można znaleźć taki i to już za około 10 zł).
2. Różnego rodzaju przyrządy, przedmioty do higieny: inhalator (zakup niekonieczny, jednakże polecam), nożyczki z zaokrąglonymi końcami do paznokci, gruszka bądź aspirator do noska.
3. Ubranka, pieluchy tetrowe ( około 10 sztuk), pościel/ to co będzie potrzebne do łóżeczka.
To ile ubranek trzeba kupić zależy od terminu porodu. Moje dziecko urodziło się w czerwcu, także kurtki, kombinezony odpadły.
Na początku polecam zakupić ubranka w rozmiarach 56 ( tych najmniej, gdyż znowu nie wiadomo jak duże dziecko się urodzi, moje miało 59 cm i ponosiło te ubranka max miesiąc), 62. Myślę, że na początek wystarczy, zanim kobieta dojdzie do siebie i będzie mogła udać się na zakupy po kolejny rozmiar ubranek.
Ilości ubranek jakie ja kupiłam: body na krótki rękaw 5-6 szt, body na długi rękaw 4-5 sztuk, półśpiochy/spodenki 6-7 sztuk, pajacyki 6-7 sztuk, bluzki na długi rękaw 5-6 sztuk, skarpetki, jakaś grubsza bluza, kurteczka, jeśli jest zima trzeba dokupić kombinezon, czapkę itp.
Jak widać kupowanie wyprawki nie należy do najłatwiejszych, ale i tak myślę, że sprawi to przyjemność każdej z przyszłych mam. Warto kupowanie rozplanować na kilka oddzielnych zakupów. Po pierwsze, rozkładając całą wyprawkę na części nie odczujesz, aż tak mocno tego w budżecie domowym, a po drugie czasami warto poszukać, obejrzeć, zastanowić się, zasięgnąć rad u znajomych/rodziny i dopiero kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here