Co podawać niemowlakowi do picia?

W tym artykule opiszę oraz przedstawię co podawać niemowlakowi do picia. Bardzo ważną rzeczą jest, jaki wysiłek fizyczny prowadzi na przykład w dzisiejszym dniu Twoje dziecko. Zależne jest to tez od temperatury powietrza a w jakiej się znajdujemy, czy jesteśmy na dworze czy w domu, a także od pory roku. Twoje niemowlę jest jeszcze bardzo malutkie i zapewne niewiele mówi, a tak na prawdę jeszcze nic, więc trudno wyczuć kiedy jest spragnione i ma ochotę się napić. Warto też zatem kontrolować mocz dziecka.
Niemowlakowi powinno się przede wszystkim podawać przegotowaną i ostudzoną wodę, ponieważ najlepiej gasi pragnienie, oczyszcza z toksyn organizm, a także wyrównuje temperaturę ciała u niemowlaka.
Bardzo zdrowe są również warzywne i owocowe soki dla niemowlaków – najzdrowsze są takie, które zawierają dość sporo miąższu oraz błonnika, który przede wszystkim jest dobry na trawienie u małego dziecka. Nie dawno weszły nowe ,,Soki jednodniowe” – warzywne oraz owocowe, które zawierają bardzo dużo witamin dla naszego maluszka, a co najlepsze jest wiele smaków do wyboru. Są one bardzo zdrowe i jak najbardziej odpowiednie dla małych dzieci, a co najważniejsze są naturalne! Na samym początku należy podawać je ostrożnie, bo dziecko może być uczulone na któryś ze składników, którego jeszcze nie próbował. Najlepiej oczywiście, jeśli ten sok przyrządziłoby się samemu na przykład za pomocą sokowirówki lub wycisnąć własnoręcznie, wtedy będziemy pewniejsi, ze sok jest zdrowszy i bezpieczny. Zalecane jest stosowanie soków warzywnych jak i owocowych od siódmego miesiąca życia od 100 ml do 150 ml dziennie. Po otwarciu przechowywać nie więcej niż 48 godzin w lodówce.
Herbaty dla niemowlaków – jak najbardziej można podawać pyszne, o wielu różnych smakach herbatki. Uważać jednak trzeba czy herbatki te zawierają cukier i czy w sporej ilości, który jak wszyscy dobrze wiemy nie jest zdrowy. Warto wybrać i sprawdzić, jakie smaki najlepiej będą smakowały Twojemu maluszkowi. Malina, gruszka, a może truskawka?
Są również herbaty ziołowe, które również pozytywnie sprzyjają niemowlakowi. Mają one wiele różnych właściwości przede wszystkim leczniczych, także też należy uważać na normę, aby nie zaszkodzić organizmowi, nie przekroczyć odpowiedniej dawki. Najlepiej zapytać się dla bezpieczeństwa o to lekarza. Poprawiają one trawienie, leczą infekcje na przykład wirusowe,a a także wzmacniają odporność organizmu dziecka szczególnie w sezonie jesienno – zimowym. Najbardziej znana jest herbata rumiankowa, miętowa, pokrzywa lub lipowa.
Można oczywiście również przyrządzić koktajle owocowo-warzywne własnej roboty na przykład z jogurtu naturalnego i wybranych warzyw oraz owoców, które są bardzo zdrowe. Zawierają przede wszystkim dużo białka, wapnia oraz witamin.

Bardzo zdradliwe są przede wszystkim herbaty granulowane, które zawierają bardzo dużo cukru, który w dużych ilościach może być szkodliwy oraz niezdrowy dla naszego maluszka na przykład wytwarza się dzięki niemu próchnica zębów. Warto również pamiętać, aby w żadnym wypadku nie podawać gazowanych, słodzonych napoi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here