Co jest dobre na odparzenia pupy niemowlaka?

Co jest dobre na odparzenia pupy niemowlaka?
Na pewno jest to bardzo uciążliwa oraz bolesna dolegliwość u naszego maluszka. Można oczywiście tego uniknąć, gdy stosuje się odpowiednią pielęgnacje dla niemowlaka, jednak co zrobić gdy już jest za późno i odparzenia się pojawiły? Jest na to kilka sposobów ja skutecznie załagodzić odparzenia pupy niemowlaka.

Bardzo ważne jest aby dokładnie umyć brudną pupę.
Podczas przewijania niemowlaka oraz zmianie brudnej pieluszki użyj zatem wacików, które najpierw zamocz w przegotowanym rumianku albo w wodzie. Kiedy dziecko oddało kupę należy porządnie umyć skórę pupy niemowlaka pod ciepłą wodą z odpowiednim płynem do takich miejsc, na przykład może to być roztwór z nadmanganianem potasu.

Osuszanie pupy niemowlaka bardzo delikatnie.
Odparzona pupa skóry u niemowlaka jest przede wszystkim mało odporna i może zatem się dostać zakażenie wywołane różnymi bakteriami na pupie naszego maluszka. Gdy zaczniemy przewijać niemowlaka, to przede wszystkim musimy osuszyć jego pupę jednorazowymi ręcznikami papierowymi, delikatnie je przykładając.

Wietrzenie odparzonej pupy niemowlaka.
Jeśli mamy już do czynienia z odparzoną pupą niemowlaka, to aby załagodzić jego ból powinniśmy kilka razy dziennie na około pół godziny położyć naszego maluszka nago na delikatnym kocyku. Jego pupa, która jest nieowinięta pieluszką nie jest wtedy aż tak mokra i o wiele lepiej zacznie się regenerować.

Kąpiele i kremy na odparzoną pupę niemowlaka.
Są specjalne kremy dla dzieci na odparzenie skóry dla niemowlaka, są one niezbędne w leczeniu tej dolegliwości. Każdy jeden preparat na odparzenia u niemowląt, a także pieluszkowe zapalnie skóry na pewno załagodzi tą dolegliwość. Należy go wmasować bardzo delikatnie, z wyczuciem i ważne jest, aby ominąć śluzówki.

Ulgę podczas odparzenia pupy niemowlaka przyniesie także ciepła kąpiel w krochmalu. Sposób przygotowania: wsypujemy do szklanki zimnej wody dwie łyżeczki ziemniaczanej, następnie dokładnie mieszamy, około jednej minuty. Gotujemy około pół litra wody i wlewamy do niej tę mieszankę. Dokładnie wszystko mieszamy oraz gotujemy do wrzątku, następnie musimy przelać to do niemowlaka dobrze umytej i oczyszczonej wanienki i uzupełniamy ją wodą. Taka kąpiel w krochmalu naszego maluszka, co najważniejsze wysusza jego odparzenia oraz zmniejsza uczucie bólu.

Podstawą jest prawidłowy krem na odparzenia pupy u niemowlaka.
Podczas kupowania kremu na odparzenia pupy u niemowlaka trzeba koniecznie sprawdzić jego skład. Aby prawidłowo i szybko zadziałał powinno być napisane na ulotce lub opakowaniu preparatu, że zawiera substancje zarówno łagodzące podrażnienia skóry, a także substancje, które zabezpieczą pupę niemowlaka przed nadmiernym jej przesuszeniem . W taki sposób działa emolient oraz alantoina. Na przykład może to być gliceryna, oleje roślinne, a także oliwa z oliwek. W preparacie powinien znajdować się zatem tlenek cynku, który również bardzo dobrze łagodzi tę dolegliwość, stan zapalny, a także wysusza skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here