Ubranka dla noworodka

Wiele osób ma niemały problem przy sporządzaniu listy zakupów, jeśli chodzi o pierwsze ubranka dla swojej pociechy, która ma w niedługim czasie przyjść na świat. Jest to szczególnie widoczne w przypadku, gdy jest to pierwsze dziecko i brak jest przyszłym rodzicom jakiegokolwiek doświadczenia. Rodzice, którzy mają już własne pociechy z pewnością posiadają już ubranka po starszych dzieciach, mają też wiedzę o tym, co w ich przypadku się sprawdziło, a co było zupełnie niepotrzebne i nieużywane.

Młode mamy niejednokrotnie zastanawiają się, ile ubranek dla noworodka zakupić. W Internecie dostępne są listy niezbędnych artykułów dla malucha, a w szczególności ubranek, a także mnóstwo porad dla rodziców. Warto wybrać sobie jedną listę i nią się posiłkować. Należy zorientować się także, jakie przedmioty mogą być wymagane przez szpital, w którym planowany jest poród.

Jak we wszystkim, wskazany jest tutaj zdrowy rozsądek. Oczywiste jest, że dziecko musi mieć dostateczną liczbę kompletów ubranek, żeby przetrwać pierwsze dni w szpitalu, gdzie nie możemy liczyć na upranie ubranek. W ostateczności jednak tata dziecka lub inny członek rodziny może pomóc uzupełnić braki. Z drugiej strony należy pamiętać, że maluch bardzo szybko rośnie w pierwszych dniach swojego życia i nawet nie zorientujemy się, kiedy pierwsze ubranko naszego malucha okaże się za ciasne. Szybkość w jakim dziecko przybiera na wadze może zaskoczyć niejednego świeżo upieczonego rodzica. Trochę przykro jest pozbywać się nienoszonych, ślicznych i nowych ubranek, które nie zdążyły zostać wykorzystane ze względu na to, że było ich tak dużo.

Na pytanie, ile ubranek dla noworodka należy kupić, trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ to trochę zależy od podejścia młodych rodziców. Są rodzice, którzy korzystać będą z ubranek używanych po starczych dzieciach w rodzinie i wśród przyjaciół. Inni zakupią wyłącznie ubranka nowe i nienoszone. Na pewno należy przygotować tyle ubranek, a więc kaftaników np. typu body, śpiochów lub pajacyków, skarpetek i czapeczek, ile wymaganych jest w szpitalu podczas przyjęcia do szpitala, plus jakiś zapas ubranek, z którego skorzystamy po przyjeździe do domu, tak żeby wystarczyło czystych ubranek do kolejnego prania.

Warto się zastanowić, jak będziemy w stanie rozwiązać kwestię prania, czy ktoś będzie pomagał w tej kwestii młodej mamie, która będzie miała i tak dużo zajęcia przy dziecku, a także będzie z pewnością zmęczona.

Oczywiście w każdej chwili można dokupić nowe ubranka, gdyby okazało się, że będzie ich za mało, ale warto pamiętać, że te nowe powinny być uprzednio przygotowane przed założeniem noworodkowi, a więc muszą być uprane w odpowiedniej temperaturze oraz wyprasowane. Czy młodzi rodzice znajdą na to czas to kwestia indywidualna. Podobnie indywidualne może być, jak często rodzice będą przebierać swoje dziecko. Są rodzice, którzy często będą zmieniać ubranka maluchowi tylko ze względów estetycznych, ponieważ lubią nowe i piękne rzeczy, inni podejdą do tematu w sposób pragmatyczny – tym drugim z pewnością wystarczy ich mniejsza liczba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here