Najnowsze polskie kryminały – TOP3

Kryminały należą do jednych z najchętniej czytanych gatunków. Książki sensacyjne cieszą się niesłabnącą popularnością – na topie są zarówno polscy, jak i zagraniczni pisarze. Poniżej gorące nowości – oto nasz TOP3 świeżutkich kryminałów, w sam raz na urlop.

Kochamy tajemnice i zagadki

Czytelników kryminałów i powieści sensacyjnych przyciągają w dużym stopniu m.in. zagadki i tajemnice, a także postaci z krwi i kości. Ich rozwikłanie wraz z detektywem to świetna i wciągająca rozrywka. Poza tym niektóre powieści tego typu napisane są lekkim językiem i z ciętym humorem, co podnosi atrakcyjność tekstu.

Fabuła przede wszystkim

Dobra powieść kryminalna musi składać się z wielu elementów, ale jej podstawę stanowi wciągająca i świetnie skonstruowana fabuła. Zbrodnie, zniknięcia, intrygi, zagadki, niespodziewane zwroty akcji, pojawiające się nagle postaci, nowe fakty wychodzące na jaw itd. budzą ogromne zainteresowanie czytelników, dostarczają emocji i adrenaliny.

Wojtek Miłoszewski – „Kontra”

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się powieści m.in. Wojtka Miłoszewskiego, dlatego też w naszym TOP3 nie mogło zabraknąć „Kontry” jego autorstwa. To kontynuacja bestsellerów „Inwazja” i „Farba”, a zarazem ostatnia część trylogii. Sprawdź, czy faktycznie wbija w fotel.

Fabuła jest niezwykle interesująca – to wstrząsająca wizja polityczna, która może stać się rzeczywistością. Świat toczy wojnę zapoczątkowaną przez Imperium Rosyjskie pod dowództwem cara Władimira I, a USA przygotowują kontrofensywę… wojna między mocarstwami trwa w najlepsze. Miłoszewski umiejętnie operuje faktami, sprawdzając, „co by było, gdyby? i uzyskując trzy mocne powieści. 

Igor Brejdygant – „Układ”

Akcja nowego kryminału spod pióra Igora Brejdyganta toczy się w mrocznym świecie układów i tajemnic. Komisarz Monika Brzozowska zabiła własnego męża w obronie własnej, gdyż okazał się płatnym zabójcą. Teraz przebywa na bezterminowym urlopie i powraca do niebezpiecznego nałogu. Z kolei świadkowie, którzy mają pomóc w sprawie przeciw pedofilskiej szajce, giną. Nie jest to jednak koniec kłopotów komisarz – okazuje się, że wszystko komplikuje się coraz bardziej…

Remigiusz Mróz – „Listy zza grobu”

Mróz w swojej najnowszej powieści zabiera czytelnika do jednego z małych miasteczek, w których – jak wiadomo nie od dziś – kryją się najmroczniejsze sekrety. Bohaterka powieści regularnie otrzymuje listy od swojego ojca – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zmarł on 20 lat temu. Zadbał o to tuż przed śmiercią, a Kaja traktuje to już jak coś zupełnie normalnego… Jednak pewnego dnia zaczyna w nich dostrzegać drugie dno…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here