Kilka słów o ubiorze niemowlaka

Pojawienie się dziecka na świecie burzy cały nasz dotychczasowy i w miarę poukładany świat. Dotąd żyliśmy z dnia na dzień, chodziliśmy do pracy, wypełnialiśmy obowiązki domowe i skupialiśmy całą uwagę na nas samych. Dni mijały nam szybko, a czas wolny spędzaliśmy na wyjazdach i odpoczynku we dwoje.
Wiadomość o ciąży zburzyła ten porządek. Cieszymy się, że nasza rodzina się powiększy, że powitamy na świecie nowego jej członka.
Przez całe 9 miesięcy przygotowujemy się do tej ważnej roli, czytamy fachowe poradniki i czasopisma poświęcone tematom dzieci i ich pielęgnacji i rozwoju. Jednak przychodzą chwile, kiedy dopadają nas wątpliwości, czy my na pewno nadajemy się na rodziców, czy poradzimy sobie z tak wielką odpowiedzialnością? Rodzina i znajomi rozwiewają nasze wątpliwości i zaczynamy cieszyć się z tej nowiny.
Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują momentu zakupu wyprawki dla ich potomka. Dużo o niej rozmyślają, dzielą się spostrzeżeniami z bardziej doświadczonymi matkami. Chcą, aby ich dziecko miało wszystko, co najlepsze.
Półki sklepowe uginają się pod ciężarem ubranek dla niemowląt. Wszystkie są śliczne, milutkie i zachęcają swoim wzornictwem i kolorystyką do zakupu.
Jednak w co ubierać niemowlaka, aby było mu wygodnie?
Jakie ubranka kupić naszemu maluszkowi, żeby czuł się w nim komfortowo?
Przede wszystkim kupujmy odzież z czystej stuprocentowej bawełny. Skóra noworodka i niemowlaka jest bardzo wrażliwa i delikatna, sztuczne tkaniny będą ją podrażniać.
Piękne garniturki z kamizelkami na pewno ładnie się prezentują na małych manekinach, ale czy nasze dziecko będzie szczęśliwe, kiedy zostanie w to ubrane? Koronkowe sukieneczki wyglądają cudnie i zachwycają wszystkimi swoimi falbankami i ozdobami, ale czy naszej maleńkiej córeczce będzie w niej wygodnie?
Niemowlę większość czasu przebywa w pozycji leżącej, dlatego też ubranka nie powinny posiadać żadnych zbędnych osób na plecach, aby nie uwierały bobasa.
Najlepiej, jeśli ubierzemy maluszka w wygodne i milutkie pajacyki, które są komfortowe w noszeniu dla dziecka i w ubieraniu dla matki.
Każda mama zastanawia się, w co ubierać niemowlaka, aby wyglądał ślicznie i by było mu wygodnie. Niektóre z nich kupują ubranka korzystając z promocji, inne czekają na wyprzedaże, na których mogą zdobyć ładną i niedrogą odzież. Jednak takie kupowanie z wyprzedzeniem, nie zawsze jest opłacalne, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak szybko urośnie nasz maluch i czasem nie zdążymy mu tych ubranek założyć.
Niemowlakowi kupujmy odzież na bieżąco, tyle ile dokładnie mu potrzeba. Jeśli wyrośnie z nich, zawsze możemy dokupić kolejną porcję ubranek.
Kupowanie ubranek niemowlęcych to miły i przyjemny obowiązek, jaki spada na rodziców (najczęściej na kobiety). Producenci prześcigają się w oferowaniu rodzicom ślicznych i kolorowych ubranek z ciekawym wzornictwem. Jedne są tanie, inne firmowe droższe. Takiemu maluchowi nie warto kupować drogich ubranek z firmowymi metkami, bo on szybko rośnie i niektórych z nich na pewno nie założy. Będzie nam później przykro, że niepotrzebnie wydaliśmy tylko pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here