Gdzie i jak przechowywać ziarna marihuany

Ziarna marihuany stawiają swoim posiadaczom szczególne wymagania. Rozmaite czynniki towarzyszące nam na co dzień okazują się szkodliwe w przypadku nasion marihuany. Mogą powoli doprowadzać do ich obumierania. Często nawet jednorazowy kontakt z wilgocią może uruchomić niepożądane procesy gnicia, które skutkować będą rozkładem ziarna. By móc zachować swoje zbiory w jak najlepszym stanie przez wiele lat warto przechowywać je w specjalnie wybranym miejscu oraz dedykowanych do tego pojemnikach. Jak wybrać miejsce, w którym ulokujesz swoją gablotkę kolekcjonerską? Dowiesz się tego z naszego krótkiego poradnika konopnego.

Pojemniki na ziarna marihuany – czyli jak stworzyć hermetyczne warunki 

Przede wszystkim żadne ziarenko marihuany nie może być przechowywane luzem. Powinno zostać ulokowane w zabezpieczającym je pojemniku. Będzie on odgradzał nasiono przed rozmaitymi zagrożeniami, czyhającymi na nie w świecie zewnętrznym. Jest ich oczywiście sporo – wśród najważniejszych wymienić można wilgoć, niskie i wysokie temperatury, promienie świetlne oraz wstrząsy. Sporadycznie także inne oddziaływania mogą stanowić zagrożenie dla ziarna – takie jak chemikalia czy kosmetyki. 

Pojemnik na ziarno musi być zamykany hermetycznie. Polecamy zwrócić uwagę już na etapie zakupów na to, w jakim pojemniku dostarczane będzie Twoje ziarenko. Https://ganjafarmer.com.pl/ – pod tym adresem znajdziesz wszystkie sprzedawane ziarna umieszczane w specjalnie wyprofilowanych pojemnikach. Najlepiej sprawdzają się pojemniki z tworzyw sztucznych, wyposażone w hermetycznie dociskaną klapkę. Plastik ma te zalety, że nie nagrzewa się zbyt szybko, a przy tym jest przezroczysty – pozwala na oglądanie ziarenka bez jego wyciągania.

Ziarna najlepiej czują się w pojemnikach o kształcie odwróconego ostrosłupa. Po umieszczeniu w ich wnętrzu ziarno opada na spód stożka. Dobrze, jeśli jest on wypełniony dodatkowo warstwą waty. Będzie on stabilizować ziarenko, amortyzować potencjalne wstrząsy oraz przeciwdziałać jego obijaniu się o ścianki pojemnika. Im mniej ruchu zazna Twoje ziarenko, tym lepiej dla niego i dla całej Twojej kolekcji.

Gdzie umieścić pojemnik z ziarnkiem? 

Ziarenka należy odseparować od potencjalnych źródeł wstrząsów oraz wahań temperatury. Dlatego zaleca się aby pojemnik z ziarnami ulokować w głębi pomieszczeń, najlepiej w zamykanej półce lub szufladzie. Niektórzy decydują się na umieszczenie ziarna w lodówce, co jednak nie do końca wydaje się dobrym pomysłem. Nadmiernie niskie temperatury mogą zaszkodzić strukturze ziarna. Bezpieczniejsza będzie temperatura typowo pokojowa.

Warto unikać wszelkich miejsc i sytuacji, które mogą zaburzyć komfort termiczny. Chodzi przede wszystkim o przeciągi, zbyt bliskie położenie względem okna lub kaloryfera, a także urządzeń emitujących ciepło. Ponadto ziarno przechowywane w zamkniętych miejscu będzie też odgrodzone od dostępu światła i wilgoci. To również pozytywnie wpłynie na jego stan.

Na koniec warto podkreślić, że ziarno przechowywane w odpowiednich warunkach może wytrzymać w Twojej kolekcji nawet do 10 lat, a w przypadku najbardziej wytrzymałych okazów – nawet kilkanaście. Wszystko zależy do Twoich starań oraz sposobu zorganizowania gablotki kolekcjonerskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here