zmiany ciała podczas ciąży
fot. Pexels.com

Podczas trwania ciąży ciało kobiety ulega modyfikacjom. Jak zmienia się organizm ciężarnej podczas stanu błogosławionego? Które zmiany są uznawane za normalne i nie trzeba się ich obawiać? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/ciaza-jak-zmieni-sie-twoje-cialo/

Zmiany hormonalne

U kobiet w ciąży drastycznie wzrasta poziom estrogenu i progesteronu, które odpowiadają za liczne zmiany w zachowaniu ciężarnej – pojawiają się huśtawki nastrojów wywołujące wybuchy płaczu lub złości. Co więcej, duża ilość estrogenu pomaga w prawidłowym rozwoju i właściwym odżywieniu płodu. Hormon odpowiada także za powiększenie piersi w trakcie ciąży. Natomiast progesteron odpowiednio dostosowuje kształt macicy do płodu. Rozluźnia też mięśnie, więzadła i stawy kobiety.

Zmiany na tle sensorycznym

Podczas ciąży wariują zmysły. Ciężarna inaczej odbiera bodźce związane z zapachem, smakiem czy nawet dotykiem. Zmysły te są bardziej wyostrzone i wrażliwe do tego stopnia, że często stają się zbyt drażliwe i dokuczliwe na co dzień. Kobieta w ciąży może także doświadczyć tymczasowej krótkowzroczności, która na szczęście mija po urodzeniu dziecka.

Zmiany dotyczące biustu

Piersi kobiet w ciąży stają się wyraźnie większe, ponieważ zaczynają produkować mleko. Na kilka tygodni przed porodem biust jest tak nabrzmiały, że z jego sutków zaczynają się wydostawać krople siary. Co więcej, otoczki sutkowe stają się wyraźnie ciemniejsze. 

Zmiany a atrakcyjność

Buzujące hormony w ciele ciężarnej kobiety sprawiają, że bije od niej pięknem. Dzięki nim włosy stają się grubsze i bardziej błyszczące, paznokcie twardsze i odporne na złamania, a cera gładka i miękka w dotyku. Skóra podczas ciąży wręcz promienieje. Co więcej, pieprzyki i piegi mogą stać się wyraźniejsze. Ciężarnym może jednak przeszkadzać wzrost wagi, a konkretnie nieestetyczne odkładanie się wody w organizmie. Całe ciało, w szczególności nogi i twarz, staje się opuchnięte.

Inne zmiany podczas ciąży

Ciężarne może dotknąć problem z nieregularnym ciśnieniem krwi. Podczas ciąży kobiety mogą mieć także liczne zawroty głowy i zmagać się z przewlekłym odwodnieniem organizmu. Istnieje także ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej.

Zobacz także: http://www.diamondchand.pl/wywolywanie-erekcji-za-pomoca-ziol/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here