Fizjoterapia Żukowo – zabiegi godne polecenia

0
171

Dzisiejszy, szybki tryb życia, siedząca praca i niewyleczone kontuzje z wieku młodzieńczego niestety często mają negatywny wpływ na obecny stan naszego zdrowia i samopoczucia. Fizjoterapia Żukowo bywa jedyną słuszną drogą do odzyskania pełnej sprawności, jednak bardzo niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak szerokim pojęciem jest właśnie ta fizjoterapia. Poniższy tekst przedstawi Ci pokrótce najpopularniejsze zabiegi z ich przybliżonym cennikiem.

Terapia manualna

Na fizjoterapię Żukowo składa się między innymi terapia manualna. Najpierw konieczne jest postawienie diagnozy i znalezienie ogniska bólu. Może ono znajdować się w stawach, mięśniach albo w nerwach. Bardzo często próbujemy uśmierzyć ból przy pomocy maści zakupionych na własną rękę w aptece, ale jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, które albo w ogóle nie przynosi ulgi, albo przynosi ją na chwilę, ale w żadnym razie nie eliminuje źródła problemu. Jeśli chcesz pożegnać uporczywe dolegliwości raz na zawsze, fizjoterapia Żukowo może Ci pomóc – wystarczy jedynie spróbować. Bywa, że już po pierwszym spotkaniu z fizjoterapeutą udaje się zauważyć spektakularne efekty. Terapia manualna adresowana jest również do osób, które odniosły różnego rodzaju urazy.

Fizjoterapia Żukowo dla kobiet

Niewiele kobiet zdaje sobie jeszcze sprawę z tego, że fizjoterapia Żukowo może pomóc im np. w przypadku: nietrzymania moczu, bolesnych miesiączek oraz zaburzeń napięcia mięśni dna miednicy. Łagodzi dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego itp. Stwierdzenie, że miesiączka boli, bo “taka jest natura” danej kobiety, odchodzi na szczęście w zapomnienie. Teraz można sobie pomóc odpowiednio dobranymi ćwiczeniami, których efekty realnie poprawiają jakość życia. Wystarczy jedynie systematyczność. Tego rodzaju fizjoterapia Żukowo okaże się pomocna również dla kobiet w ciąży (które borykają się np. z bólami kręgosłupa i obrzękami)  i po porodzie (pozwala szybciej dojść do pełnej sprawności oraz zadbać o bliznę po cesarskim cięciu, a także o mięśnie brzucha w przypadku ich rozejścia).

Fizykoterapia

Fizjoterapia Żukowo korzystająca z fizykoterapii opiera się na:

  • elektroterapii – czyli na leczeniu prądem. Jest to zabieg, podczas którego zastosowanie znajdują różnego rodzaju prądy lecznicze. Mogą być one stałe lub zmienne i mogą charakteryzować się odmienną częstotliwością;
  • ultradźwiękach – przenikają one poprzez skórę do głębiej położonych struktur ciała i nie tylko dają efekt uśmierzania bólu, ale stymulują również komórki do rozpoczęcia procesów naprawczych;
  • terapii skojarzonej – zabieg fizykalny, który łączy oba powyższe podpunkty: elektroterapię i ultradźwięki. Terapia skojarzona przynosi często o wiele bardziej spektakularne efekty niż w przypadku przeprowadzania pojedynczych zabiegów.

Ceny fizjoterapii

Fizjoterapia Żukowo wcale nie musi być droga – niektóre zabiegi (np. elektroterapia) to koszt zaledwie kilkudziesięciu złotych. Różnego rodzaju masaże – okolice 100 złotych. Zawsze najbardziej opłaca się umówić z fizjoterapeutą na pakiet kilku zabiegów – istnieje wtedy możliwość uzyskania np. 10% zniżki za zabieg. Wszystko jest “do dogadania” – nawet dojazd. Jeśli pacjent nie może dojechać do fizjoterapeuty, to niech fisjoterapeuta przyjedzie do niego do domu. Dla chcącego nic trudnego!

Fizjoterapeuci godni polecenia

Jeśli interesuje Cię fizjoterapia Żukowo, to mam dla Ciebie jeden sprawdzony namiar: zajrzyj na stronę www.kobi-med.pl i zapoznaj się z zaprezentowaną tam ofertą. To miejsce skupia najlepszych fizjoterapeutów w regionie, którzy nieustannie się doszkalają, ulepszają swoje umiejętności i aktualizują swoją wiedzę. Mogą również przyjechać do Ciebie do domu. Wystarczy zadzwonić i zapytać! To nic nie kosztuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here