Jak wybrać okna i drzwi tarasowe?

System okienny oraz drzwiowy musi być funkcjonalny i solidny, ale też decyduje o ogólnej estetyce domu. Gwarantuje wysoką energooszczędność i komfort, ale też dodaje stylu. Do wyboru są jednak różne profile, szyby, okucia – jakie zatem profile okienne i drzwiowe wybrać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Profile okienne

Do wyboru są między innymi profile aluminiowe okienne, drewniane czy wykonane z popularnego PVC. Każdy rodzaj ma swoje zastosowania i zalety oraz wady. Bogata oferta pozwala jednak znaleźć idealne i energooszczędne profile okienne oraz drzwiowe.

Profile aluminiowe okienne. Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji systemów okiennych – są trwałe, ekologiczne i lekkie, pozwalają na energooszczędność. To materiał produkowany zgodnie ze standardami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Okna aluminiowe nadają elegancki i nowoczesny wygląd. Można też wybrać profile z PVC, ale z korpusami w kolorze antracytu, które wyglądają jak aluminium.

Profile okienne PVC. Popularnym wyborem są też okna PVC – łatwe w pielęgnacji oraz użytkowaniu, niedrogie i energooszczędne, mają dobre parametry termoizolacyjne. Zapewniają optymalną izolację termiczną oraz akustyczną i mogą przyczynić się do obniżenia wysokości opłat eksploatacyjnych domu. Występują w bogatej palecie kolorów, można je dopasować idealnie do każdego wnętrza, słyną też z bardzo dobrych parametrów użytkowych oraz przystępnej ceny.

Profile okienne drewniane. Profile z litego drewna zachwycają stylistyką – drewno to synonim elegancji. Jednak w parze z designem idzie także wytrzymałość. Drewnu należy jednak zapewnić pielęgnację i impregnację. Sprawdzą się nie tylko w domach urządzonych w stylu tradycyjnym. Ważne, by gwarantowały niewielką utratę energii cieplnej, a zastosowane nowoczesne rozwiązania i systemy wzmocnień podnosiły komfort użytkowania i zapewniały bezpieczeństwo.

System drzwi przesuwnych tarasowych

Najlepiej wybrać systemy okienne oraz drzwiowe o podobnej estetyce – nowoczesny i dobrej jakości system przesuwny umożliwia wykonanie naprawdę dużych przeszkleń, które pozwolą stworzyć efektowną aranżację oraz zapewnią dostęp naturalnego światła, czyli najlepsze doświetlenie wnętrza. System drzwi przesuwnych tarasowych musi też posiadać wysokie parametry energooszczędne i akustyczne, aby można było stworzyć solidne i stabilne konstrukcje zarówno w budynkach użytku publicznego, lokalach handlowych i usługowych, jak i domach jedno- lub wielorodzinnych. Nowoczesny design i doskonałe parametry pozwolą na wiele aranżacyjnych możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here