Zadbaj o swój wzrok

Brak ostrego widzenia, łzawienie, pieczenie, swędzenie – to tylko niektóre dolegliwości związane z oczami. O wzrok bez wątpienia warto dbać. Ale jak to robić?

Regularne badanie wzroku

Najważniejsza sprawa jeśli chodzi o zdrowie pod każdym względem, to systematyczne wizyty kontrolne u specjalistów. Podobnie jest w przypadku wzroku. Klinika okulistyczna Katowice to renomowany punkt, który zajmuje się badaniem oczu. W gabinecie można ustalić, czy widzenie jest prawidłowe, zdiagnozować nieprawidłowości, podjąć leczenie pod okiem najwyższej klasy specjalistów. Warto wspomnieć, że okulista Katowice zajmuje się nie tylko krótkowzrocznością czy dalekowzrocznością, ale również innymi chorobami, jak np. jaskra czy zaćma. Wizyty kontrolne powinny odbywać się przynajmniej 1-2 razy do roku. Natomiast w przypadku, gdy pacjent zaobserwuje konkretne objawy, które go zaniepokoją (rozmyty wzrok, ograniczone widzenie, kłucie, pieczenie), wizyta w dobrym gabinecie (jak klinika okulistyczna katowice) powinna odbyć się jak najszybciej.

Poradnia okulistyczna Katowice – pomoc w doborze szkieł

Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u okulisty jest niewyraźne widzenie obiektów znajdujących się w większej odległości (tzw. krótkowzroczność) lub z bliska (dalekowzroczność). W takim wypadku bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe jest wykonywanie wielu codziennych czynności, jak np. czytanie, samodzielne przemieszczanie się po ulicy, prowadzenie auta. Poradnia okulistyczna Katowice prowadzi diagnozę problemu. Po dokładnym zbadaniu wzroku, przy wykorzystaniu najnowszego sprzętu, lekarze pomagają wybrać odpowiednie szkła korekcyjne. Oczywiście pacjent może w porozumieniu ze specjalistą zdecydować również o tym, czy w celu poprawy widzenia woli nosić okulary czy soczewki kontaktowe. Na pewno więc Okulista Katowice to miejsce, do którego warto udać się po pomoc. Wyraźne widzenie to przecież kwestia zdrowia i ogólnej jakości życia.

Działania profilaktyczne

Dbanie o wzrok to także profilaktyka. Wspominaliśmy już o niezbędnych wizytach kontrolnych w Klinice okulistycznej Katowice. Poza tym wzrok warto chronić, ograniczając męczenie go długotrwałym patrzeniem w ekran komputera, telefonu czy telewizora. W pracy należy robić co pewien czas krótkie przerwy, zachować odległość od monitora oraz nawilżać oczy np. solą fizjologiczną. Działania profilaktyczne to również zdrowe odżywianie i przestrzeganie zasad dotyczących odpowiedniej ilości snu na dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here