Dziesięć powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego

Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym daje zdecydowanie więcej korzyści niż mogłoby się wydawać. Nauczenie się języka angielskiego wymaga oczywiście czasu, warto jednak rozpocząć naukę możliwe najwcześniej.

Możliwość poznawania nowych ludzi

Należy mieć świadomość, że bardzo sprawne posługiwanie się językiem obcym daje ogromne możliwości na poznawanie bardzo ciekawych ludzi czy zawieranie nowych przyjaźni.

Ponadto podczas nauki języka angielskiego można mieć niezwykłą okazję na zdecydowanie lepsze poznanie drugiej osoby z zupełnie innego kręgu kulturowego.

Kształcenie umiejętności podejmowania decyzji

Warto wiedzieć, że liczne badania naukowców w Chicago dowiodły, że porozumiewanie się w języku angielskim umożliwia na wyeliminowanie ewentualnych skłonności do podejmowania niekorzystnych decyzji.

Ponadto należy zaznaczyć, że dwujęzyczne osoby są znacznie bardziej pewne w kwestii swoich wyborów. Mają bowiem także możliwość przemyślenia ich w drugim języku. W ten sposób mogą zweryfikować prawdziwość wysuniętych wniosków.

Język angielski pozwala docenić międzynarodowy dorobek kulturowy

Trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba utworów muzycznych, literackich czy malarskich powstało w języku obcym. Koniecznie należy podkreślić, że tłumaczenie nigdy nie będzie w stanie oddać stylu, piękna czy wyjątkowości oryginału. Można co prawda zrozumieć przekaz, ale nie jest możliwe poczucie klimatu.

Warto również podkreślić, że tłumaczenie zawsze będzie zawierało punkt widzenia danego tłumacza. Jak wiadomo niektórych elementów języka nie da się przetłumaczyć na rodzimy.

Szansa na zdecydowanie lepsze warunki zatrudnienia

W przypadku, gdy osoba odpowiadająca za zatrudnienie będzie miała do wyboru pracowników z identycznym zestawem umiejętności, jednak jeden z nich będzie znał język angielski, z pewnością będzie miał zdecydowanie większe szanse na zatrudnienie.

Przedsiębiorstwa, które mają w planach prowadzenie działalności za granicą szukają dwujęzycznych pracowników. Osobie, która nie tylko nie umie się komunikować, ale również nie rozumie danej kultury, bardzo trudno będzie dostać się do jej wnętrza. Jak wiadomo brak zrozumienia wiąże się z brakiem zaufania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here