Wyprawka niemowlęca

Wiadomość o ciąży jest zawsze szokiem dla kobiet, niezależnie czy ją planowały czy nie. To spada na kobietę, jak lawina śniegu i zawsze towarzyszą jej ambiwalentne uczucia. Jeśli kobieta planowała tę ciążę, to radość miesza się z niepokojem i strachem, czy to na pewno ten właściwy moment na dziecko, czy jestem na na to gotowa? Czy mój partner jest gotowy na pojawienie się dziecka?
U kobiety nieplanującej potomstwa, ta nowina często przytłacza i jest kulą u nogi. Te kobiety macierzyństwo odkładały na później, bądź w ogóle nie myślały o posiadaniu dzieci, po prostu nie widziały się w roli matki.
Bez względu na to, w jakiej aktualnie sytuacji życiowej znajduje się przyszła mama, to teraz musi myśleć o zmieniającej się rzeczywistości i musi w tych zmianach uwzględnić swoje nienarodzone jeszcze dziecko.
Podczas tych 9 miesięcy ciąży, będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby spokojnie przemyśleć wiele rzeczy związanych z pojawieniem się dziecka. Będzie to czas bardzo cenny, bo kobieta oswoi się z myślą o pozostaniu matką i powoli będzie przygotowywała się do tej roli. Zmieniające się ciało i huśtawka nastrojów, będą jej przypominały o rozwijającym się w jej ciele maleńkim człowieku.
Czas ciąży, to czas relaksu, odpoczynku, przygotowywania pokoju dziecięcego i wyprawki dla maluszka.
Wyprawka niemowlęca to ulubiony temat przyszłych mam. Podczas ciąży często o niej rozmyślają, rozmawiają i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Planują, co i gdzie kupić swoim pociechom.
Wyprawka niemowlęca powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana, bo koszt jej zakupu jest wysoki i nie możemy go odkładać na ostatnią chwilę.
W wyprawce dla naszego potomka powinny znaleźć się najpotrzebniejsze rzeczy dla dziecka.
Jednak jak powstrzymać się od kupowania nadmiaru ubranek dziecięcych, skoro sklepy oferują nam takie cuda. Półki uginają się od stosów pięknych i milutkich ubranek niemowlęcych. Jedne są różowe i słodkie dla maleńkich dziewczynek, inne niebieskie, beżowe z nadrukami samochodzików i piłek, z krawatami i kamizelkami dla maleńkich chłopczyków.
Wchodząc do takiego sklepu trudno nie oprzeć się pokusie zakupu tych wszystkich piękności.
Nie dajmy się zwariować.Czy kupując maleńki garniturek na pewno założymy go naszemu niemowlakowi? A czy koronkowa sukieneczka na pewno będzie wygodna dla naszej maleńkiej córeczki?
Co z tego, że te ubranka są śliczne, skoro tak bardzo niepraktyczne.
Wyprawka niemowlęca powinna uwzględniać rzeczy potrzebne naszemu maluchowi. Kupujmy mu ubranka wygodne, troszkę większe niż nasz bobas(dziecko szybko rośnie i w za ciasnych ubrankach będzie mu niewygodnie). Zwracajmy uwagę na materiały. Muszą być bawełniane i delikatne, bo niemowlę ma wrażliwą skórę.
Nie wykupujmy całego sklepu na raz. Kilka par spodenek i bluzeczek w zupełności wystarczy maluchowi, a gdy z nich wyrośnie kupmy następne ubranka dostosowane do jego wzrostu.
Jeszcze jedna ważna zasada dotyczy kupowania odzieży na aktualny sezon. Nie kupujmy ubranek niemowlęcych na zapas(bo była promocja i założy jak urośnie). Nie wiemy, czy będzie ono pasowało w następnym sezonie i być może to po prostu stracone pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here