Słuchawki na siłownię

Wielu osobom muzyka pomaga podczas uprawiania sportów – mobilizuje i umila czas podczas biegania czy treningu w siłowni. Poza tym pozwala lepiej skoncentrować uwagę na wykonywanych czynnościach i osiągnąć lepsze wyniki. Podpowiadamy, co ma znaczenie podczas wyboru konkretnego modelu.  

Idealne słuchawki na siłownię

Sprzęt służący do odtwarzania muzyki ma ogromne znaczenie dla jakości dźwięku. Jest to szczególnie ważne m.in. w miejscach publicznych, np. w klubie fitness czy siłowni, aby nie zakłócać innym ich treningu. Muszą zapewniać komfort i dobrą jakość dźwięku, ale nie tylko. Ćwicząc, jesteśmy prawie cały czas w ciągłym ruchu, dlatego trzeba uważnie dopasować słuchawki na siłownię do budowy ucha. Które modele polecamy?

Słuchawki douszne na siłownię

Na pewno dobrym pomysłem będą bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Modele te są małe i umieszcza się je w kanale słuchowym, świetnie uszczelniają i trzymają się w miejscu. Zwykle są one niewidoczne i lekkie, co ma duże znaczenie – ciężkie modele nie zapewnią przyjemności i komfortu podczas wykonywania ćwiczeń.

Są chętnie wybierane ze względu na izolację od dźwięków zewnętrznych, ale nie powinno słuchać się muzyki zbyt głośno, aby zadbać odpowiednio o słuch. Zapewniają stabilność podczas aktywności i nie przeszkadzają w czasie treningu.

Słuchawki douszne to również jeden z popularnych wyborów, ale dźwięki z zewnątrz nie są tłumione w 100%, poza tym inni mogą słyszeć naszą muzykę. Dobrze sprawdzą się u osób, które nie chcą tracić kontaktu z otoczeniem – na przykład podczas biegania.

Słuchawki na siłownię z zabezpieczeniem

Część osób ma obawy, że małe słuchawki mogą wypaść z ucha – np. w trakcie treningu ryzyko jest wyższe. Jednak niektóre słuchawki douszne będą na swoim miejscu zawsze, gdyż ich producenci oferują modele ze specjalnym pałąkiem – zakładanym za ucho, na głowę,    z odcinkami przewodu zawijanym wokół uszu, z gumowymi końcówkami, które wkłada się do małżowiny usznej.

Przydatne funkcje słuchawek do biegania czy na trening

Słuchawki na siłownię mogą mieć też dodatkowe funkcje, dzięki którym komfort ich użytkowania jest wyższy. Mogą być wyposażone między innymi w możliwość pomiaru pulsu, ładowarkę mobilną pełniącą też rolę etui. Pożądaną opcją też jest możliwość ładowania słuchawek bezprzewodowo (ze smartfona).

Wybór producenta słuchawek

Wiele firm produkuje dobre słuchawki na siłownię – douszne, nauszne, bezprzewodowe i inne. Warto przejrzeć ofertę renomowanych firm jak m.in. JBL, Skullcandy, Sony, Panasonic, Apple, Samsung, Xiaomi, Koss czy Creative.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here