Folie samoprzylepne

Folie samoprzylepne to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów stosowanych w branży reklamowej. Wiele z nich produkuje się z PCW, które ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Polichlorek winylu miał niebagatelne znaczenie na rozwój rynku tworzyw sztucznych. Poniżej wybrane rodzaje folii samoprzylepnych – m.in. popularne folie do zadruku, do dekoracji szkła czy też folie ploterowe.

Rodzaje folii samoprzylepnych

Rodzajów folii samoprzylepnych jest wiele, można dokonać ich podziału ze względu na różne kryteria. Na przykład ze względu na typ surowca dzielimy je na polimerowe oraz monomerowe, a ze względu na sposób produkcji na folie wylewane i kalandrowane. Poniżej wybraliśmy ich przykładowe rodzaje, które są najpowszechniej wykorzystywane.

Folie do zadruku – duży wybór

Wśród nich wyróżniamy między innymi folie do zadruku monomerowe (krótkookresowe), polimerowe (średniookresowe), wylewane (długookresowe), magnetyczne, backlighty, folie citilight, adhezyjne, a także modele perforowane. Idealnie sprawdzają się jako materiał do zadruku cyfrowego.

Folie do zadruku są powszechnie stosowane w grafice zewnętrznej i wewnętrznej, na pojazdach, grafice podłogowej, do dekoracji witryn sklepowych, do oznaczania punktów sprzedaży.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na laminaty ochronne – folie bezbarwne, które zabezpieczają zadrukowaną folię przed działaniem promieniowania UV i utratą barw oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Folie do dekoracji szkła

Coraz większą popularność zyskują też te rodzaje folii. Mają one specjalną fakturę powierzchni zapewniającą niezwykłe efekty dekoracyjne. Często imitują one efekt mrożonego szkła lub piaskowania – wybór konkretnego produktu zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Folie ploterowe

Folie barwione, służą głównie do wyklejania kolorowych elementów. Wybrane z nich można zadrukować sitodrukiem. Poza nimi dostępne są też funkcyjne folie, wykorzystywane w podświetlanych reklamach, jako oznaczenia punktów sprzedaży czy dekoracje na witryny i okna. Folie ploterowe można też wykorzystać je do oklejania samochodów, w renowacji mebli czy jako szklane elementy – m.in. w witrynach czy ściankach działowych.

Folie transportowe

Są to wysokiej jakości folie pozwalające na przeniesienie wyciętych elementów na projekt reklamy. W zależności od potrzeb dostępne są one z klejem średnim lub mocnym. Jeśli wykorzystujesz folie ploterowe do wykonania nadruku, mogą być pomocne. Dopasowane, o odpowiedniej przyczepności pozwolą na sprawne przeniesienie wybranych elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here