Przygotuj się do wakacyjnych wypraw w nieznane

Przed nami kolejny długi weekend, ale to dopiero początek! Wakacje napawają optymizmem i nastrajają do spontanicznych, ale i zaplanowanych wypraw w nieznane. Słońce, woda, góry… tego oczekujemy i nastawiamy się na przygodę, nawet wtedy, gdy możemy wygospodarować tylko jeden lub dwa wolne dni.

Szykując się na wymarzoną wyprawą w mniej bądź bardziej znane miejsca musimy przemyśleć nie tylko wybór odzieży, ale i gadżetów, akcesoriów oraz dodatkowych elementów, które powinny się znaleźć w naszym plecaku. Na co warto postawić?

Zacznij od wygodnego plecaka!

Jeśli czekają nas długie wędrówki w urozmaiconych terenach, nie obejdziemy się bez wygodnego i pojemnego plecaka. Przede wszystkim warto wybrać ten, który posiada odpowiedni stelaż, dodatkowe pasy do zapięcia w okolicach bioder i klatki piersiowej, które odpowiadają za stabilizację plecaka oraz równomierne rozłożenie ciężaru.

Pojemny plecak – tak, ale mowa o parametrze, który trzeba dopasować indywidualnie oraz uwzględniając rodzaj czy czas trwania wyprawy. Musimy w nim zmieścić wszystko, co niezbędne, jednak nie może być on za duży, pozostawiający sporo wolnych przestrzeni, bo podczas wędrówek jego masa będzie miała ogromne znaczenie.

Dobrze jest zwrócić uwagę na solidne wykonanie, wodoodporny materiał czy płynnie i sprawnie działające suwaki w licznych kieszonkach. Dzięki temu będzie można liczyć nie tylko na komfortowe użytkowanie, ale i zabezpieczenie wszystkich rzeczy, które znajdują się wewnątrz. Ciekawy model takiego plecaka można znaleźć na stronie https://karaluch.com.pl/.

Zestaw EDC

W plecaku dobrze jest znaleźć miejsce na zestaw EDC, czyli Everyday Carry. Jest to indywidualnie stworzony zestaw ratunkowy, który przydaje się w najtrudniejszych okolicznościach i w ekstremalnych warunkach. Musimy wybrać rzeczy, które są poręczne, niewielkie, mieszczą się w małych kieszonkach lub kieszeniach spodni i nadają się do szybkiego zastosowania. Każdy indywidualnie dobiera te elementy, ale poleca się, by było to źródło światła, np. latarka, do tego nóż, np. multitool, a także zapalniczka, klasyczne zapałki bądź wieczna zapałka, które pozwolą rozpalić ognisko.

W zestawie EDC można również umieścić portfel, klucze, podręczną apteczkę, linkę, kompas czy zapasowe ubrania. W sytuacjach kryzysowych, to, co znalazło się w EDC, może ratować zdrowie, a nawet życie.

Folia termiczna

Jeszcze jeden element warty uwagi to folia termiczna, spotykana także pod nazwami koca termicznego bądź ratunkowego. Zajmuje minimum miejsca, a jest w stanie uchronić zarówno przed przegrzaniem, jak i wyziębieniem. Wystarczy okryć się odpowiednią stroną – srebrna od strony ciała zabezpiecza przed zimnem, złota zaś przed przegrzaniem.

Wakacje za pasem, a kolejne długie weekendy jeszcze mocniej zachęcają do aktywnego wypoczynku i poznawania nowych rejonów, nawet tych dzikich. Bądźmy przygotowani na każdą okazję i różne sytuacje, które mogą nas spotkać, a przetrwamy niezależnie od nich czy od panujących warunków pogodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here