Praktyczne porady co trzeba kupić niemowlakowi

Informacja o tym, że za kilka miesięcy zostanie się rodzicem, to zawsze ogromne emocje. Trzeba się dobrze przygotować do tego ważnego wydarzenia jakim jest przyjście na świat naszego dziecka. Poza uczęszczaniem do szkoły rodzenia oraz czytaniem wielu poradników trzeba także kupić wszystkie niezbędne i potrzebne rzeczy.

Robiąc zakupy dla niemowlaka powinniśmy na pewno zacząć od wybrania i kupienia najlepszego łóżeczka dziecięcego. Warto wybrać łóżeczko, które w komplecie ma przewijak. Istnieją różne modele łóżek, dlatego nie musimy decydować się na pierwsze lepsze łóżeczko, jakie zobaczymy. Poza kupieniem łóżeczka dziecięcego w sklepie możemy zamówić je także u stolarza.
Wybierając się na zakupy dla niemowlaka koniecznie musimy kupić wózek dziecięcy. Istnieją przeróżne modele, dlatego powinniśmy przeanalizować różne modele wózków i wybrać taki, który wydaje nam się najwygodniejszy, najbezpieczniejszy, a zarazem łatwy w obsłudze. Pamiętajmy, że wózek powinien mieć w komplecie parasolkę oraz folię przeciwdeszczową. Warto wybrać taki wózek, który będzie miał w zestawie torbę podręczną, do której będziemy mogli zapakować niezbędne rzeczy na spacer oraz jakieś inne wyjście.
Zakupy dla niemowlaka nie mogą obejść się bez kupienia całej masy ubranek. W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo sklepów, w których możemy kupić przeróżne ubranka dla niemowlaka. Pamiętajmy o śpioszkach, kaftanikach oraz body. Warto także kupić kombinezon i jakieś sweterki oraz bluzy. Szczególnie, jeżeli rodzimy jesienią albo zimą. Musimy kupić także skarpetki, ciepłe czapeczki oraz oczywiście śliniaczki.
Robiąc zakupy dla niemowlaka pamiętajmy także o kupnie specjalnej wanienki do kąpieli. Specjalnej gąbki, na którą kładziemy dziecko w trakcie kąpieli, a także kilku ręczników dla naszego niemowlaka. Musimy zaopatrzyć się także w specjalny termometr do mierzenia temperatury wody. Pamiętajmy także, że musimy kupić specjalny płyn do kąpieli, a także szczoteczkę do mycia dziąseł, którą z biegiem czasu zastąpimy szczoteczką do mycia zębów. Warto także kupić jakieś gaziki albo płatki kosmetyczne, które pomogą nam w myciu twarzy dziecka. Musimy kupić także specjalne nożyczki do obcinania paznokci.
Wybierając się na zakupy dla niemowlaka pamiętajmy, że musimy kupić pieluchy jednorazowe oraz chusteczki nawilżane. Warto także zaopatrzyć się w kilka pieluch z tetry, który mogą służyć nam jako podkładki w trakcie przewijania dziecka. Oczywiście będąc w drogerii musimy kupić kremy i talk ochronny.
Robiąc dodatkowe zakupy dla niemowlaka powinniśmy zastanowić się nad kupnem fotelika samochodowego, jeżeli jeździmy samochodem jest nam niezbędny. Warto także zainwestować w nosidełko oraz kojec dla starszego niemowlaka. Musimy pamiętać także o kupnie butelek do mleka, smoczków, grzechotek oraz oczywiście masy innych zabawek, które urozmaicą pokój dziecka.
Wiedząc już jakie zakupy dla niemowlaka musimy zrobić, to pora jak najszybciej wybrać się do sklepów. Prawdopodobnie będziemy musieli, to rozłożyć na kilka wyjść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here