poduszka ortopedyczna dla niemowlaka

Zdania co do używania poduszek w przypadku niemowlaków są bardzo podzielone, jednak warto mieć świadomość, że ich rozbieżność dotyczy wyłącznie miękkich, nieprzeznaczonych stricte dla niemowląt akcesoriów do spania. Tymczasem doskonałym rozwiązaniem okazują się być poduszki ortopedyczne dla niemowlaka. Mogą z nich korzystać także noworodki. Dlaczego poduszka ortopedyczna dla niemowlaka to świadomy, a przede wszystkim zdrowy wybór rodziców?

Poduszka inna, niż wszystkie

Na wstępie warto zdać sobie sprawę z tego, że poduszka ortopedyczna dla niemowlaka różni się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością od innych poduszek. Przede wszystkim jest ona tak wyprofilowana, że maluszek nie „zatopi się” w niej – w przeciwieństwie do miękkich poduszek, które, niestety, również bywają oznaczone jako takie, których mogą używać niemowlęta i małe dzieci. Zakup poduszki ortopedycznej dla niemowlaka zalecany jest przez fizjoterapeutów oraz lekarzy zajmujących się rehabilitacją niemowląt. Widoczne asymetrie główki są pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że czas nabyć profesjonalną poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka. Spanie na tego typu poduszce pozwala również uniknąć syndromu płaskiej główki, który ma wymiar nie tylko estetyczny. Pamiętajmy, że asymetrii głowy trudno jest pozbyć się w późniejszym wieku, dlatego fizjoterapeuci zalecają przyjrzeć się temu, na czym śpią niemowlaki. Należy przy tym pamiętać, że poduszka ortopedyczna dla niemowlaka jest całkowicie bezpieczna dla dziecka w każdym wieku. Możemy układać na niej nawet noworodka, bez względu na to, czy śpi w łóżeczku, czy też w wózku.

Jak wybrać dobrą poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się, jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając dobrą poduszkę ortopedyczną dla niemowlaka? Na rynku dostępnych jest bowiem wiele modeli, które reklamowane są jako przyjazne niemowlętom, niemniej jednak nie wszystkie są warte naszej uwagi. Wybierajmy takie poduszki, które posiadają pozytywne opinie fizjoterapeutów i lekarzy. Co więcej, poduszki powinny być poddawane licznym badaniom, dzięki którym mamy pewność, że spełniają one swoje funkcje w prawidłowy sposób, a przede wszystkim nie szkodzą delikatnej główce malucha. Zwróćmy również uwagę na proponowany przez producenta wiek dziecka, dla którego przeznaczona jest poduszka. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do zakupu właściwego modelu poduszki, warto zapytać o poradę dobrego fizjoterapeutę lub lekarza. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że inwestujemy w zdrowie swojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here