Jaki catering dietetyczny wybrać

Wraz z rosnącą popularnością zdrowego cateringu, rośnie różnorodność diet, na które możemy się zdecydować. Naprawdę jest w czym wybierać. Body Chief to jeden z popularniejszych cateringów dietetycznych na rynku. Na przykładzie jego oferty mamy możliwość więc przyjrzeć się, jaki rodzaj diety możemy wybrać.

Diety Standard

Idealne dla wszystkich, którzy chcą jeść zdrowo i regularnie. Taka dieta bogata jest w różnorodne produkty roślinne oraz zwierzęce. W takiej diecie możesz zdecydować się na różne warianty kaloryczne w zależności od zapotrzebowania – od 1000 do 2500 kcal.

Diety Sport

Ta dieta dedykowana jest wszystkim sportowcom oraz osobom o dość wysokiej aktywności fizycznej. Potrzebują one spożywać więcej kalorii zawartej w wartościowych posiłkach, dlatego można wybrać tu warianty 2500, 3000 oraz 4000 kcal.

Diety Vege/Vege + Fish

Coś dla osób, które nie chcą spożywać w swojej diecie mięsa. Odpowiednio skomponowane posiłki sprawią, że taka dieta będzie pełnowartościowa, a wyeliminowanie produktów zwierzęcych nie spowoduje niedoborów cennych dla organizmu składników.

Diety Lactose Free, Gluten Free, Low IG

Te diety dedykowane są osobom z konkretnymi zaleceniami żywieniowymi. Jeśli więc nie możesz spożywać laktozy, glutenu lub cierpisz na insulinooporność, również możesz cieszyć się z cateringu dietetycznego.

Dieta Soft

Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które chcą jeść lekkostrawnie lub cierpią na zespół jelita drażliwego. Pyszne i lekkie posiłki nasycą, bez dyskomfortu trawiennego.

Ponadto, w Body Chief możesz skorzystać z innych ciekawych opcji diet – dieta dla mam, dla dzieci, z sokowych diet oczyszczających, czy też z pysznej diety polecanej przez Magdę Gessler.

Decydując się na dietę pudełkową zwracaj więc uwagę na różnorodność i smak potraw oraz możliwe opcje diet. To podstawa! Zdrowy catering powinien być równocześnie smaczny. Pamiętaj, że jedno nie wyklucza drugiego. Jedzenie powinno Ci smakować i cieszyć, a nie być przykrym obowiązkiem, do którego się zmuszasz lub musisz dojadać poza nim. Dobrze dobrana dieta to również taka, gdzie nie chodzisz głodny. Jeśli sięgasz po dodatkowe posiłki, prawdopodobnie jest ona nieodpowiednio dobrana.

Warto zwrócić też uwagę na inne kwestie, takie jak sposób oraz obszar dostawy, możliwość elastycznej zmiany posiłków/wariantu diety. Dobra dieta pudełkowa to taka, która pasuje do naszego rytmu życia. Ma je ułatwiać, a nie komplikować. W wyborze cateringu dietetycznego możemy też zadbać o losy naszej planety. Wybierajmy opakowania ekologiczne, dzięki czemu nie będziemy dokładać się do generowania olbrzymich ilości plastiku. Obecnie coraz więcej firm cateringowych przykłada do tego wagę, warto więc szukać takich, którym los środowiska nie jest obojętny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here