Nieżyt nosa u niemowląt

Nieżyt nosa u małych dzieci i niemowląt często przebiega znacznie ciężej niż u dorosłych, dlatego tak ważne, aby szybko i skutecznie zareagować. Ta choroba powoduje częściowe lub całkowite uniemożliwienie swobodnego oddychania przez nos, co dla dziecka może być szczególnie trudne. Każdy rodzic powinien posiadać w domowej apteczne odpowiedni lek (taki jak Nasivin Baby), który pomoże w przypadku nieżytu nosa. Obecnie Nasivin Baby jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań ze względu na szybkie i efektywne działanie.  W tekście przybliżymy temat obrzęku błony śluzowej nosa u dzieci i podpowiemy, jak sobie z nim radzić.

Obrzęk błony śluzowej nosa – co to jest?

Nieżyt nosa jest jedną z najczęstszych i najbardziej powszechnych chorób wśród dzieci i niemowląt. Jej głównym, a zarazem charakterystycznym objawem jest obrzęk błony śluzowej nosa. Powoduje to w konsekwencji częściową lub całkowitą niedrożność nosa, co wpływa na problemy z oddychaniem. Często ma także dalsze konsekwencje w postaci zmniejszonego apetytu oraz infekcji rozprzestrzeniających się przykładowo na gardło czy oczy. Małym dzieciom przechodzą tę chorobę dość ciężko i sprawia im ona duży dyskomfort. Zakażenie o podłożu bakteryjnym rozwija się w ciągu 3-5 dni i rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Z tego powodu stosunkowo łatwo się tym zarazić, podczas gdy inne dziecko kaszle lub kicha w przedszkolu czy w szkole. Do charakterystycznych objawów zaliczamy wodnistą wydzielinę z nosa, niedrożność nosa, lekki/umiarkowany kaszel, ból gardła, podwyższona temperatura ciała (szczególnie u młodszych dzieci), powiększone węzły chłonne (przede wszystkim u niemowląt). Najlepiej od razu po konsultacji z lekarzem zacząć stosować leki, takie jak Nasivin Baby, aby jak najszybciej przynieść dziecku ulgę.

Jak sobie poradzić z nieżytem nosa u małych dzieci?

Ze względu na dość duży dyskomfort, jaki choroba sprawia dziecku oraz zważając na wysokie prawdopodobieństwo powikłań (ropne oczy, zapalenie gardła i inne) warto od razu zacząć farmakoterapię. Nasivin Baby jest obecnie jednym z popularniejszych wyborów, Rodzice doceniają go na szybkie, skuteczne działanie, przynoszące ulgę dziecku. Lek podaje się w przypadku obrzęku błon śluzowych występujących w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, ale także podczas alergii, zapaleniu zatok czy zapaleniu ucha. Nasivin Baby to produkt przeznaczony dla niemowląt od 3 miesiąca do 1. roku życia. Substancją czynną jest oksymetazolina chlorowodorku. Lek szybko zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej, hamuje nadmierne produkowanie wydzieliny z nosa, co znacząco ułatwia dzieciom normalne oddychanie. Redukcja przekrwienia błony śluzowej otwiera także zatoki oraz odblokowuje trąbki słuchowe. To wszystko pomaga sprawniej usunąć wydzielinę z organizmu oraz wyleczenie zakażenia bakteryjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here