Metody przeszczepu włosów – czym różnią się między sobą

Przeszczep włosów można wykonać z użyciem różnych rodzajów metod. Co dokładnie oferują kliniki zajmujące się przeszczepem włosów?

Przeszczep włosów możliwy różnymi metodami

Gdy dochodzi do nadmiernego wypadania włosów, w takim przypadku można zdecydować się na ich przeszczep. To zabieg polegający na przeniesieniu włosów z miejsca, gdzie znajduje się ich odpowiednia ilość, w to miejsce, gdzie dochodzi do łysienia.

Aktualnie w klinikach wykorzystuje się różne metody przeszczepu włosów, które różnią się pomiędzy sobą przebiegiem oraz efektami. Co można wybrać?

Najczęściej prowadzone metody przeszczepu włosów:

– przeszczep włosów FUE (follicular unit extraction) – aktualnie najbardziej popularny zabieg, przeszczep włosów metodą FUE polega na przeszczepieniu poszczególnych zespołów mieszków włosowych,
– przeszczep włosów FUT (follicular unit transplantation) albo STRIP – te metody przeszczepu włosów bazują na wykorzystaniu całego paska z włosami, który po rozdzieleniu przeszczepiany jest w nowe miejsce,
– przeszczep włosów BHT (body hair transplantation) – bardzo często zaliczany jako przeszczep włosów metodą FUE, z tym, że włosy pobierane są w tym przypadku z innych partii ciała niż skalp, na przykład z brody, pach czy torsu.

Przeszczep włosów metodą FUE – najlepszy efekt!

Obecnie kliniki zajmujące się przeszczepem włosów najczęściej stosują metody przeszczepu włosów metodą FUE lub BHT, które przynoszą najlepsze rezultaty.

Przeszczep włosów fue jest zabiegiem bardzo czasochłonnym, ale również pozwala on na uzyskanie lepszych wyników niż w przypadku metody FUT i STRIP. Wynika to z faktu, że przeszczep pojedynczych mieszków włosowych jest bardziej efektywny niż całego paska owłosionej skóry. Dodatkowo, metoda nie powoduje powstawania widocznych blizn – są to jedynie mikroblizny.

Kolejnym plusem metody FUE jest krótki czas rekonwalescencji – gojenie się następuje znacznie szybciej i pacjent może znacznie prędzej powrócić do swojej codziennej aktywności. W przypadku metody FUT i STRIP rekonwalescencja trwa dłużej, a blizna u niektórych osób może wymagać dodatkowej pielęgnacji.

Podsumowując, kliniki oferują obecnie różne metody przeszczepu włosów. Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest metoda FUE, czyli przeszczep poszczególnych zespołów mieszków włosowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here