Łowiectwo w internecie

Społeczność myśliwych to bardzo duża rzesza ludzi. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba myśliwych w Polsce już kilkanaście lat temu przekroczyła granicę 100 000 osób. Znając ta liczbę można więc sobie uzmysłowić jak liczna jest to grupa. Do tego należy doliczyć także osoby, które choć nie są myśliwymi, to z całą pewnością można ich zaliczyć do sympatyków łowiectwa. Tak liczne grono osób zainteresowanych myślistwem obecne jest również w internecie.

Myśliwi w sieci (internetowej)

Okazuje się, że Koła Łowieckie z przytupem wkroczyły w XXI wiek. W chwili obecnej zdecydowana większość z funkcjonujących kół posiada własną witrynę internetową. A to nie całość myśliwskiego internetu. W polskiej sieci funkcjonuje bowiem niejeden portal łowiecki, o bardzo szerokim gronie odbiorców.

Portale tego typu stanowią podstawowy sposób przybliżania tematyki łowieckiej szerszemu gronu odbiorców. Za ich pośrednictwem można zaznajomić się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z tą tematyką. Wczytując się w zawarte na portalach łowieckich treści można dokładnie przyjrzeć się kalendarzowi łowieckiemu, zapoznać się z zasadami dokonywania polowań, obowiązkami i uprawnieniami myśliwych i kół łowieckich, i z wieloma innymi kwestiami charakterystycznymi dla tej pasji. To jednak nie wszystko.

Portale łowieckie to także giełdy osprzętu

Każdy szanujący się portal łowiecki posiada w swojej strukturze również myśliwski portal ogłoszeniowy. Niektóre są bardziej rozbudowanie, niektóre dość ascetyczne, niemniej bez względu na swoją formę takie portale ogłoszeniowe stanowią doskonała platformę, za pośrednictwem której myśliwi mają możliwość zbywania i nabywania myśliwskiego rynsztunku.

Jest to bardzo duże ułatwienie dla członków kół łowieckich, szczególnie tych świeżo upieczonych, którzy mają obowiązek posiadania odpowiedniego sprzętu myśliwskiego, aby móc w ten sposób być pełnoprawnymi członkami swoich kół. Dawniej tego typu handel odbywał się w sposób bezpośredni, a wieści na temat oferowanych przedmiotów rozchodziły się na zasadzie „szeptanki”.

Każdy myśliwski portal ogłoszeniowy zmienił w sposób diametralny takie obieg wiadomości. Od chwili pojawienia się w ich sieci każdy myśliwy w dowolnym momencie może zapoznać się z aktualnie dostępnymi ogłoszeniami o sprzedaży myśliwskiego rynsztunku, a dzięki temu również porównywać oferty pomiędzy sobą i wybierać z nich te najkorzystniejsze z jego punktu widzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here