fizjoterapeuta

Nasza sprawność fizyczna nie zawsze jest taka jakbyśmy tego chcieli. Wiek, liczne schorzenia, siedzący tryb życia, a nawet wypadki mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie i sprawność fizyczną. Co zrobić aby sobie pomóc? Nie zawsze proste rozwiązania czy tony lekarstw mogą nam pomóc. Czasami, szczególnie kiedy nasze problemy związane są z układem ruchu musimy udać się po pomoc do specjalisty. Fizjoterapeuta to osoba, która sprawdzi się idealnie. 

Wskazania do udania się do gabinetu fizjoterapii

Z usług fizjoterapeuty czy rehabilitanta mogą korzystać w szczególności osoby po wypadkach lub urazach, które pragną powrócić do dawnej sprawności lub chcą poradzić sobie z nieustającym bólem. Nie tylko wypadki są wskazaniem. Do specjalisty warto udać się w przypadku różnorodnych wad postawy czy wad układu ruchu. Schorzenia na tle neurologicznym czy sercowo – naczyniowym także kwalifikują się do rehabilitacji. Przydaje się to szczególnie osobom po zawałach, cierpiących na mukowiscydozę czy chorobę Parkinsona. Fizjoterapia pomaga nie tylko ukoić ból ale także radzić sobie z własnym ciałem, które doświadczyło urazów lub przewlekłych schorzeń.

Fizjoterapia, a rehabilitacja 

Fizjoterapia w celach leczniczych wykorzystuje ruch. Jej celem jest powrót do poprzedniej sprawności ruchowej oraz złagodzenie bólu. Rehabilitacja łączy się z fizjoterapią jednak różni się ona tym, że dąży do przywrócenia sprawności fizycznej co jest charakterystyczne dla osób po wypadkach, urazach lub udarach. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: fizjoterapiazukowo.pl

Sesja z fizjoterapeutą

W pierwszej kolejności fizjoterapeuta przeprowadza wywiad i kontrolę, która pozwoli mu ustalić rodzaj schorzenia. Na tej podstawie dostosuje on rodzaj zajęć, ćwiczeń czy masaży, które pomogą w powrocie do sprawności czy przy niwelacji bólu. Działania uzależnione są przede wszystkim od mięśni, które potrzebują pobudzenia. Fizjoterapia wygląda inaczej w różnych przypadkach: wszystko zależy od rodzaju schorzenia czy urazu. Inaczej wyglądają działania podjęte nad osobą po zawale, a inaczej nad osobą, która cierpi na mukowiscydozę.

Zakres fizjoterapii oraz rehabilitacji jest niezwykle szeroki. Warto pamiętać, że nie tylko osoby cierpiące na przewlekłe schorzenia czy po wypadkach mogą skorzystać z usług gabinetów do fizjoterapii. Osoby, które stale pracują w jednej pozycji i zaczynają odczuwać ból, mające problemy z równowagą czy postawą ciała oraz nie takie, które poruszają się tak jak kiedyś powinny jak najszybciej udać się po poradę do fizjoterapeuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here