wanna wolnostojąca

Sporych rozmiarów łazienka pozwala na popuszczenie wodzów fantazji pod względem wystroju. Jednym z najskrytszych marzeń wielu osób jest duża wanna ustawiona na samym środku pomieszczenia. Taka aranżacja kojarzy się z królewskimi pokojami kąpielowymi i luksusowymi hotelami. Sprawdź, jakie wanny wolnostojące mogą zrobić największe wrażenie.

Wanna w oryginalnym kształcie

W przypadku wanien wolnostojących nie ma takich ograniczeń jak w przypadku modeli narożnych, które zazwyczaj mają prostokątne kształty lub są zaokrąglone po stronie nieprzylegającej do ściany. Sporym zainteresowaniem cieszą się wanny Roca, które zdecydowanie wyróżniają się oryginalnymi projektami. Na uwagę na pewno zasługują owalne modele, które idealnie pasują do nowoczesnych łazienek w minimalistycznym stylu.

Bardzo efektownie wyglądają również okrągłe wanny, które mogą przywodzić na myśl jacuzzi. Elegancji nie można natomiast odmówić głębokim modelom o podłużnym, lekko migdałowym kształcie przypominającym łódź. Spore wrażenie robią ponadto wygodne wanny z wyższą, idealnie wyprofilowaną częścią zagłówkową. Trudno przejść obojętnie także obok modeli wyraźnie rozszerzających się ku górze.

Wanna retro na nóżkach

Takie modele idealnie pasują do efektownych łazienek w stylu glamour lub barokowym, w których mile widziane są kunsztowne zdobienia. Wanny retro ze sklepu eLazienki.pl mają piękne, starannie wykonane lwie nogi w mosiężnym lub srebrnym kolorze. W ofercie można ponadto znaleźć dopasowane kolorystycznie i stylistycznie baterie, słuchawki prysznicowe i inne niezbędne elementy wyposażenia.

Do łazienki urządzonej w stylu retro najlepiej będzie pasował model na nóżkach z wyższą częścią przeznaczoną do ułożenia pleców i głowy. Warto pamiętać, że wanna w stylu retro powinna być wykonana z solidnych materiałów, które podkreślą luksusowy charakter produktu. Ponadto należy zadbać o dopasowanie pozostałych elementów wyposażenia, w tym nawet tak niepozornych szczegółów jak wieszaki, klamki czy też kosz na śmieci.

Wanna z niebanalną obudową

Nawet modele o dość klasycznych kształtach mogą zrobić niemałe wrażenie, jeśli będą miały nietypową, przyciągającą wzrok obudowę. Sporą popularnością cieszą się wanny z czarną obudową, która stanowi ciekawe połączenie z białym wnętrzem. Jeszcze bardziej intrygująco wyglądają nowoczesne wanny, które są w całości czarne. Takie modele mogą przypaść do gustu zwłaszcza fanom eleganckiego minimalizmu.

W przypadku łazienek w stylu skandynawskim strzałem w dziesiątkę może okazać się owalna wanna z drewnianą obudową sosnową, która jest dostępna w sklepie eLazienki.pl. Taki design bardzo przypomina tradycyjne balie i dodaje wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Odrobinę atmosfery vintage może natomiast wprowadzić model z korpusem zewnętrznym, który jest dostępny w wersji miedzianej, czarnej, czerwonej i niebieskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here