Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze kancelarii prawnej

Jak wiadomo zatrudnienie kancelarii prawnej jest bardzo poważną decyzją w życiu każdego człowieka. Wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany. Kompetencje prawnika będą bowiem miały bardzo duży wpływ na powodzenie sprawy. Czym należy zatem sugerować się przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii prawnej?

Doświadczenie w danym obszarze

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń jeżeli chodzi o rodzaj spraw, których może podjąć kancelaria prawna. Rekomendowane jest jednak znalezienie prawnika specjalizującego się w danej dziedzinie.

Osobom, którym zależy na kompletnej usłudze rekomendowane jest znalezienie radcy prawnego, albo adwokata, który będzie specjalizował się w określonym zakresie. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić dokładnie specjalizacje prawników pracujących w danej kancelarii prawnej.

Opinie na temat kancelarii prawnej

Bardzo istotnym aspektem przy wyborze dobrej kancelarii prawnej są rekomendacje. Świetnym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii od osób, które współpracowały już z danym radcą prawnym czy adwokatem. Warto także sprawdzić, jakie referencje ma określona kancelaria prawna na swojej stronie internetowej.

Należy również poszukać informacji o kancelarii prawnej na forach prawniczych czy grupach na portalach społecznościowych. Bardzo często bowiem byli klienci dzielą się swoimi przemyśleniami. Ponadto przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapytać kancelarii prawnej, ilu klientów obsługuje w danym momencie.

Warunki współpracy

Jest to kolejny bardzo istotny aspekt. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie sprawdzić jakie rozliczenie będzie proponowała kancelaria prawna. W zdecydowanej większości przypadków można spotkać się z rozliczeniem godzinowym, ryczałtowym czy miesięcznym.

Rozliczenie godzinowe będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku jednorazowych wizyt. Z kolei wynagrodzenie ryczałtowe kancelarii prawnej będzie uzależnione od określonego zadania. Uwzględniany jest wtedy m.in. czas jaki dany prawnik poświęci na pracę. Rozliczenie miesięczne wybierane jest natomiast przez przedsiębiorstwa, które współpracują na stałe z kancelariami prawnymi. Należy wcześniej dokładnie sprawdzić czy nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here