Co trzeba brać pod uwagę, wybierając napęd do bramy

Zanim podejmie się decyzję o tym, z jakiego napędu do bramy warto korzystać, niezbędne jest przede wszystkim określenie w jaki sposób brama będzie używana. Po dokonaniu takiej analizy można zdecydować się na takie model napędu, który będzie żywotny.

Intensywność użytkowania bramy

Gdy wybiera się napędy do bram konieczne jest branie pod uwagę przede wszystkim tego jak często brama będzie otwierana. Jeśli określi się jaka będzie średnia częstotliwość otwierania bramy w skali doby. Pozwala to określić jak często brama będzie średnio otwierana w skali doby w dłuższym okresie czasu. Jest to określone jako ilość cykli, czyli tego jak często brama jest średnio otwierana i zamykana w skali doby. Przykładowo, jeśli napędy bram garażowych będą używane dwa razy przez dwa dni, ale sześć razy jednego dnia wówczas średnia ilość cykli wynosić będzie trzy. Znając taką wartość można znacznie lepiej wybrać konkretny model bramy.

Oczywiście bramy używane w domach są znacznie rzadziej otwierane i zamykane w stosunku do bram, które używane są w budynkach przemysłowych czy wspólnotach mieszkaniowych, choćby na parkingach. Jeśli ilość cykli używania bramy w skali jednej doby jest bardzo duża wówczas trzeba decydować się na automatyczne napędy bram skrzydłowych, które są najwyższej klasy. Natomiast gdy brama jest wybierana do rzadko używanego garażu czy na działkę, wówczas można postawić na napędy niższej klasy. Takie napędy są oczywiście znacznie tańsze.

Wymiary i waga bramy

Gdy wybierane są napędy bram przesuwnych pod kątem wymiarów bramy, nie będzie z tym większego problemu. Nieco inaczej jest w przypadku wagi bramy. W tym względzie ustalenie wagi bramy ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia wybrania takiego napędu, który poradzi się z obsługą konkretnej bramy. Jeśli napęd automatyczny nie będzie właściwie dobrany do wagi bramy może dochodzić do częstszych uszkodzeń.

Oczywiście decydując się na napęd pozyskiwany wraz z bramą można liczyć na to, że producent odpowiednio dopasował jego parametry do wymiarów oraz wagi bramy. Zawsze można sprawdzić napęd polecany przez producenta, gdy wybiera się indywidualnie nowy napęd do bramy. Wiele osób chce korzystać z lepszej jakości napędów do bram, które są w stanie zapewnić większą żywotność czy wydajność.

Przy wybieraniu automatycznych napędów warto również brać pod uwagę:

– dostępność gwarancji

– czas gwarancji

– możliwość korzystania z autoryzowanego serwisu

– wsparcie techniczne przy uszkodzeniach.

Wiele firm oferuje dostęp do wsparcia technicznego i serwisowania w formie mobilnej. Wówczas drobne uszkodzenia mogą być znacznie szybciej naprawione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here