Dla noworodka

Narodziny dziecka to wydarzenie, które diametralnie zmienia życie każdego. Pewne sprawy, które do tej pory wydawały się najważniejsze, odchodzą na dalszy plan, a inne zupełnie przestają się liczyć. No cóż, są rzeczy ważne i ważniejsze. Pojawienie się dziecka powoduje, że człowiek przewartościowuje swoje życie i ustawia je po prostu na nowo.
Skoro już jesteśmy przy tym temacie, sprawdźmy, co powinna zawierać wyprawka dla noworodka do domu. Jasne przecież jest, że do narodzin potomka trzeba się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o przygotowanie mentalne, ale także takie, powiedzmy, materialne. Wyprawka dla noworodka do domu oraz do szpitala to podstawa. Dobrze, że żyjemy w czasach, kiedy nie ma najmniejszego problemu z żadnymi zakupami, w tym również z rzeczami dla naszych pociech. Nikogo nie dziwi to, że sklepy pękają w szwach od nadmiaru towaru, a kupujący mogą wybierać do woli spośród szerokich ofert, jakie dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych, które funkcjonują w internecie. Jeśli zrobilibyśmy sobie małą wycieczkę w czasie i moglibyśmy zajrzeć do rzeczywistości doby PRL-u to okazałoby się, że wówczas dopiero się żyło. Sklepy świeciły pustkami, a wszelakie towary w zasadzie zdobywało się wszelkimi możliwymi sposobami. Na szczęście to już przeszłość i lepiej do niej nie wracać, bo i nie ma po co. I jak tutaj nie zgodzić się z twierdzeniem Hipolita Taine’a, dziewiętnastowiecznego filozofa francuskiego, który przekonywał sobie współczesnych, że jednym z trzech podstawowych czynników determinujących życie człowieka jest moment dziejowy, w którym funkcjonuje dana jednostka. Nasze czasy zdają się tę tezę potwierdzać jak żadne inne.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy omówić kwestię: wyprawka dla noworodka do domu. Zatem do rzeczy, bo w końcu nie dojdziemy do sedna. Zacznijmy może od łóżeczka. Nawet jeśli nie od razu przygotowujemy pokój dla malucha to łóżeczko to podstawa. Kolejną rzeczą jest przewijak. To nader przydatna rzecz. Nie mówimy tutaj już o pościeli dla maluszka, bo to oczywistość. Dziecka nie położymy przecież do pustego łóżeczka. Co dalej? Odpowiednia garderoba. Kaftaniki, body, śpioszki, czapeczki. I od razu ważna uwaga: nie należy kupować zbyt dużo rzeczy w tym samym rozmiarze, bo maluch szybko rośnie i nim się obejrzymy, część rzeczy nie będzie już dobra. Trzeba więc w tej materii zachować mimo wszystko zdrowy rozsądek. Następną rzeczą są pieluszki. Oczywiście chodzi o pampersy, ale warto też kupić kilka pieluch tetrowych, które też się przydają. Dla malucha trzeba też zakupić odpowiedni zestaw kosmetyków. Kremy, oliwka, mydło, puder oraz szampon to te najważniejsze. A co jeszcze? Oczywiście, że wózek. No bo czym będzie podróżował maluch jak nie takim własnie pojazdem? I znów tutaj ważna uwaga. Mianowicie, najlepiej wybrać model typu: dwa w jednym. Takie cuda są dostępne na rynku, więc można znaleźć taki wózek, o jaki konkretnie komuś chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here