Czy wiesz, gdzie szukać informacji lokalnych

Lokalne informacje, to właśnie one najczęściej budzą nasze żywe zainteresowanie. Dlaczego? Ponieważ dotyczą naszego najbliższego regionu, naszego osiedla, a czasem nawet i naszej ulicy. Lubimy wiedzieć co się dzieje dookoła nas szczególnie wtedy, gdy może mieć to również wpływ na nasze życie.

Podstawowe możliwości

Gdzie możemy poszukiwać informacji lokalnych, które tak sobie cenimy? Oczywiście dziś nieocenionym źródłem wiedzy w tym temacie jest internet. Przykładowe witryny to: http://mojabrodnica.pl/ albo http://www.gazetaszkolna.com.pl/. Obecnie mnóstwo gazet prowadzi swoje własne strony internetowe, umieszczając na nich artykuły dotyczące lokalnych społeczności. Mniejsze gazety o zasięgu lokalnym, to właśnie one w takiej sytuacji powinny budzić nasze największe zainteresowanie. Można dzięki artykułom tworzonym przez dziennikarzy zrzeszonych pod daną nazwą, dowiedzieć się wszystkich najważniejszych newsów.

Alternatywne źródła

Gazety działają szybko, jednak nie zawsze tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Niekiedy na ulicy zauważamy wypadek i już po kilku sekundach wpisujemy w wyszukiwarkę informacje dotyczące tego zdarzenia, licząc na jakieś szczegóły opisane już na stronach internetowych. Czy takie szczegóły po tak krótkim upływie czasu możemy już znaleźć? Trzeba przyznać, że zdecydowanie tak. Najczęściej są to opisy osób prywatnych, przykładowo na grupach w mediach społecznościowych, które dotyczą danej społeczności.

Czy takie informacje powinny budzić nasze zainteresowanie? Czy są one rzetelne i zawsze warto je przekazywać dalej? Trzeba przyznać, że niestety nie zawsze tak jest. Najczęściej są to informacje niesprawdzone, podsycające ciekawość, pisane na wyrost. Dlatego też warto przyjmować je z pewną dozą dystansu i przede wszystkim rozsądku. Dużo lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zdecydowanie poczekanie na artykuły gazet, które również dość szybko pojawiają się na stronach internetowych. Pracujący nad nimi dziennikarze weryfikują pozyskiwane informacje i piszą o tym, co jest pewne. Takimi właśnie informacjami można dzielić się z innymi i takie można brać na poważnie, jako pewnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here