odzież myśliwska

Do wyprawy na polowanie czy też po prostu wypełniania swoich obowiązków myśliwego należy się odpowiednio przygotować. Oprócz broni, plecaka, środków na komary i niezbędnych akcesoriów należy także skompletować odzież, która ułatwi wykonywanie różnego rodzaju czynności w lesie. Sprawdź, czym powinien kierować się myśliwy podczas wyboru ubrań przeznaczonych dla fanów łowiectwa.

Wygoda i swoboda ruchów

Myśliwi często spędzają naprawdę wiele czasu w jednej pozycji, dlatego odzież musi zapewniać maksymalny komfort. Trudno czerpać przyjemność z wyprawy do lasu, jeśli ubranie podrażnia skórę, uciska czy też wymaga nieustannego poprawiania. Wysoki poziom wygody z całą pewnością oferuje marka Graff, która specjalizuje się właśnie w produkcji odzieży dla fanów łowiectwa i wędkowania.

W trakcie polowania poszczególne elementy garderoby nie powinny krępować ruchów. W wielu sytuacjach istotna jest precyzja, której osiągniecie może być utrudnione w przypadku odzieży niepozwalającej na przyjęcie odpowiedniej pozycji. Bardzo często myśliwi muszą również dość szybko się przemieścić i jednocześnie nie zdradzić swojej obecności, w czym na pewno pomogą im wygodne, niewydające dźwięków przy każdym ruchu ubrania.

Przygotowanie na każde warunki atmosferyczne

Doświadczeni fani polowania doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa odzież w zdobyciu trofeum lub nawet zwykłym wypełnianiu obowiązków łowcy. Podczas zakupów należy zwrócić swój wzrok zwłaszcza w kierunku nieprzemakalnej odzieży, której szeroki wybór oferuje praktycznie każdy dobry sklep dla myśliwych. Wbrew pozorom takie ubrania przydadzą się nie tylko podczas deszczu lub tuż po nim.

Nawet w środku upalnego lata o poranku w lesie może panować wysoka wilgotność. Trawa może być pokryta rosą, co w przypadku zwykłych ubrań może skończyć się nie tylko uczuciem dyskomfortu, ale nawet poważnym przeziębieniem. Ponadto w lesie można nieźle zmarznąć nie tylko zimą, dlatego odzież myśliwego powinna być ciepła. Jednocześnie w garderobie warto mieć także lżejsze ubrania na spacery w cieplejsze dni.

Kolor odzieży

Podczas polowania bardzo duże znaczenie ma pozostanie niezauważonym przez zwierzynę. Wbrew pozorom kolorystyka odzieży myśliwskiej ze sklepu DoLasu.pl ma na celu nie tylko wtopienie się w otoczenie, ale także zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Należy pamiętać o tym, że bycie niewidocznym dla innych uczestników polowania może skończyć się przypadkowym postrzeleniem.

Z tego powodu profesjonalne ubrania łowieckie często mają kolory i wzory łatwo zauważalne dla innych osób. Jednocześnie nowoczesna odzież wykorzystuje wiedzę specjalistów – wybierane są kolory nierozpoznawane przez zwierzęta. Większość gatunków nie rozróżnia np. zieleni i czerwieni. Z kolei świetnie radzi sobie z kolorem niebieskim, dlatego w sklepach myśliwskich raczej nie znajdzie się ubrań w tym odcieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here