Rehabilitacja – sposób na odzyskanie sprawności fizycznej

0
1335

Rehabilitacja medyczna to cały zespół działań, który ma na celu pomoc w powrocie do sprawności fizycznej osobie niepełnosprawnej. Jeśli interesuje nas rehabilitacja w Poznaniu i okolicach, warto zapoznać się z ofertą Centrum Fizjoterapii i Osteopatii Soma Medica. Zabiegi rehabilitacyjne są tam wykonywane przez wykształconych i doświadczonych specjalistów, którzy podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta.

Rehabilitacja – kiedy jest potrzebna?

Każdy z nas chciałby cieszyć się dobrym zdrowiem, jednak niewiele osób może pochwalić się doskonałą sprawnością. Wskazań do rehabilitacji może być bardzo wiele. Polecana jest zarówno tym, którzy zmagają się z wadami wrodzonymi, jak i osobom po kontuzjach, urazach i zabiegach. Czasem powodem rehabilitacji mogą być komplikacje po porodzie, zawale serca lub wyleczonej otyłości. Soma Medica oferuje rehabilitację w Poznaniu i okolicach wszystkim, których sprawność wymaga poprawy. Należy pamiętać, że jest to proces długotrwały i niezwykle złożony. Powrót do sprawności psychofizycznej wiąże się z wykorzystaniem wielu technik terapii i powinien obejmować każdą sferę życia- fizyczną, psychiczną i społeczną. Rehabilitacja w Poznaniu i okolicach wykonywana w Soma Medica jest dobierana do konkretnych potrzeb pacjentów. Poprzedzona jest badaniem diagnostycznym i wywiadem zdrowotnym. Fizjoterapeuci w Soma Medica zajmują się rehabilitacją neurologiczną, powypadkową, przed i pooperacyjną, a także geriatryczną. Szczególnym rodzajem wykonywanej tam terapii jest również rehabilitacja po udarze.

Wiedza i doświadczenie gwarancją bezpieczeństwa

Udając się na rehabilitację w Poznaniu i okolicach lub jakimkolwiek innym mieście chcemy mieć pewność, że oddajemy się w dobre ręce. Zanim zapiszemy się do danego specjalisty warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie wykształcenie medyczne i czy zdobył doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi fizycznie. Medycyna to dziedzina, która cały czas się rozwija, dlatego dobry fizjoterapeuta jest na bieżąco z nowoczesnymi technikami i wszelkimi usprawnieniami. Właściwie dobrana i umiejętnie przeprowadzona rehabilitacja może poprawić sprawność pacjenta, spowolnić postęp choroby, a nawet doprowadzić do całkowitego wyleczenia. W niejednym wypadku pacjent po terapii może samodzielnie wykonywać codzienne czynności, powrócić do pracy, czy wznowić swoje życie społeczne. Dlatego to niezwykle istotne, by zapewnić sobie lub swojemu bliskiemu fachową opiekę medyczną. Rehabilitacja w Poznaniu i okolicach oferowana w Soma Medica to niewątpliwie bezpieczny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here