Palety plastikowe – zastosowanie

0
1776

Palety plastikowe to sprzęt uniwersalny, który może być wykorzystywany do wielu zadań. Używa się ich m.in. w przemyśle spożywczym, ogrodniczym, farmaceutycznym czy w magazynach. Liczne zalety i możliwość wyboru rozmiaru palety sprawiają, że sprzęt ten ma wiele zastosowań. Palety występują w kilku rozmiarach oraz rodzajach, więc łatwo wybrać taką, która odpowiada konkretnym wymaganiom.

Zalety palet plastikowych

Szereg zalet i praktycznych właściwości palet plastikowych powodują, że są one chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu zamiast palet drewnianych. Palety te są przede wszystkim odporne na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury (od -30 do 70 st. Celsjusza), dzięki czemu mogą być używane w każdych warunkach oraz wewnątrz i na zewnątrz budynków. Plastik, z którego produkuje się palety, jest wysokiej jakości. Nie ulega zniszczeniu w kontakcie z kwasami, chemikaliami i rozpuszczalnikami. Jest nietoksyczny, może mieć kontakt z artykułami spożywczymi. Jego bezpieczeństwo potwierdzają atesty.

Dzięki konstrukcji oraz materiałowi, z którego są wykonane, palety plastikowe można łatwo utrzymać w czystości, co wpływa na ogólną higienę w zakładzie pracy. Nie odbarwiają się oraz nie zmieniają swojego kształtu. Są także odporne na uszkodzenia, w tym na uderzenia, więc mogą być używane przez długi czas bez konieczności ich wymiany. Szacuje się, że paleta może być w użytku nawet przez 15 lat. Ze względu na stabilną konstrukcję są bezpieczne, można na nich układać nawet duże ilości produktów. Palety są przystosowane do przewożenia ich za pomocą wózka widłowego, mogą być układane w stosy, dzięki czemu oszczędza się miejsce w magazynie.

Rodzaje palet

Palety plastikowe oferowane przez sklep https://magazynuj.pl/ dostępne są w trzech rozmiarach. Są to: palety Euro o wymiarach 1200 × 800 × 150 mm; palety ISO o wymiarach 1200 × 1000 × 150 oraz półpalety o wymiarach 800 × 600 × 150 mm.

Palety występują w dwóch kolorach, czarnym i niebieskim. Zróżnicowanie w paletach plastikowych występuje także w ich wykończeniu. Mogą być gładkie lub ażurowe, antypoślizgowe lub z bortnicami na krawędziach. Ranty palet pełnią rolę zabezpieczającą dla transportowanego towaru. Dzięki nim produkty nie zsuwają się z palet. Opcją do wyboru są także płozy lub stopy. Każda z palet ma określone maksymalne obciążenie, największe z nich mogą udźwignąć nawet 2000 kg.

Do palet można dobrać dodatkowe akcesoria takie jak nadstawki paletowe lub pokrywy paletowe, ułatwiające transport oraz magazynowanie towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here