retinol
fot. pexels.com

Retinol to substancja, którą znajdziesz w maści z witaminą A. Jego działanie ma wiele dobrych rezultatów dla naszej skóry, tak samo jak z resztą sama witamina A. Jeśli szukasz sposobu na to, by twoja skóra była piękna, koniecznie sięgnij po retinol!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wygladz-sie-retinolem/

Retinol

To jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych. To składnik, który jest dostępny w kosmetykach w postaci kremu, ale także znajdziesz go w tabletkach i w kroplach do oczu oraz w maściach.

Retinol jest również magazynowy w naszej wątrobie. Pełni on wiele funkcji dla naszego organizmu, takich jak regulacja wzrostu, a także regeneracja nabłonka, czy też wspomaganie widzenia po zmroku, hamowanie wydzielania hormonu TSH oraz zmniejszania wrażliwości tkanek na działanie tyroksyny.

Retinol stosuje się do zapobiegania i leczenia niedoboru witaminy A, leczenie chorób skóry, wspomagająco przy antybiotykoterapii oraz w leczeniu zapalenia dróg oddechowych oraz przewodu pokarmowego i w okulistyce.

Retinol dla urody

Retinol wspiera proces złuszczania się i odnowy naszego naskórka. Powoduje również zmniejszenie się rozmiarów melanocytów, a także redukuje ilość melaniny oraz przebarwień. Ma również funkcję budowania nowych naczyń krwionośnych w skórze, a to decyduje o odżywianiu oraz dotlenianiu tkanki łącznej naskórka oraz o ładniejszym i bardziej świeżym kolorycie skóry.

Kosmetyki z retinolem również wspierają nas w pielęgnacji skóry tłustej, która jest podatna na zmiany trądzikowe. Reguluje on ilość wydzielanego łoju oraz zmniejsza przetłuszczanie się skóry oraz odblokowuje i zwęża pory, czym hamuje również tendencję do tworzenia się zaskórników oraz wyprysków.

Retinol również świetnie sprawdzi się walce z cieniami pod oczami, które są wynikiem płytkiego unaczynienia skóry. Ciemne podkówki pod oczami mogą zostać skutecznie zakryte przez pogrubienie skóry, które można uzyskać poprzez regularne stosowanie kremów z retinolem.

Przeczytaj też: http://www.diamondchand.pl/peeling-cukrowy-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here