Odblaski dla pieszych i rowerzystów

Szczególnie zimową porą, kiedy wieczory są bardzo długie, warto postawić na bezpieczeństwo. Kierowcy bardzo często narzekają na słabo widocznych pieszych, którzy niewiele robią aby być bardziej widocznymi na drodze. Często drogi pozbawione są chodników, przez co idąc poboczem jesteśmy z daleka praktycznie niewidoczni. W takich sytuacjach nietrudno o tragedię. Warto wysłuchać apeli kierowców i mieć na sobie odblaskowe elementy, takie jak odblaski w formie naklejek czy opaski odblaskowe.

  1. Dlaczego warto nosić odblaski?
  2. Jak wybrać dobre naklejki odblaskowe?
  3. Odblaski dla dzieci i młodzieży to podstawa bezpieczeństwa

Odblaski dla dzieci to podstawa ich bezpieczeństwa, ale prawda jest taka, że odblaskowe elementy na ubraniach powinien nosić każdy, kto porusza się pieszo w okolicy ruchliwych miejsc.

Dlaczego warto nosić odblaski?

Warto od razu napisać prosto z mostu – odblaski ratują życie. To właśnie opaski odblaskowe pozwalają zmniejszyć liczbę ofiar wypadków, w tym przede wszystkim pieszych i rowerzystów. Warto propagować idę stosowania odblasków, szczególnie wśród osób, które późną porą wracają do domu pieszo lub na rowerze. Dość powiedzieć, że niemal połowa ofiar wypadków to właśnie piesi i rowerzyści. Elementy odblaskowe powinni nosić zatem wszyscy, którzy pieszo poruszają się w okolicach ruchu samochodowego – zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Innymi słowy – odblaski dla pieszych i rowerzystów to gwarancja widoczności z dużej odległości i odpowiednio długi czas dla kierowcy na zmianę prędkości jazdy i zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak wybrać dobre naklejki odblaskowe?

Świetnym rozwiązaniem, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo są specjalne naklejki odblaskowe w różnych kolorach i wzorach. Można je nakleić na kurtkę, nogawkę od spodni, plecak albo kask rowerowy. W ofercie firm zajmujących się odblaskami można znaleźć mniej lub bardziej szalone wzory naklejek w różnych kolorach i rozmiarach – zarówno dla dzieci jak i młodzieży. Nalepki odblaskowe, podobnie jak opaski, breloki i inne gadżety odblaskowe znacząco zwiększają Twoje bezpieczeństwo po zmroku!

Odblaski dla dzieci i młodzieży to podstawa bezpieczeństwa

Odblaski dla dzieci to nie wymysł nadopiekuńczych rodziców, tylko prawy obowiązek! Tak jest – każda osoba w wieku poniżej 15 lat, która porusza się po zmierzchu po drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym ma OBOWIĄZEK noszenia odblasków! Dzięki temu dziecko będzie dużo lepiej widoczne dla innych użytkowników ruchu, w tym przede wszystkim kierowców samochodów. W sklepach internetowych można znaleźć różnego rodzaju odblaski dla dzieci – breloki, maskotki, plecaki, worki, kamizelki, opaski. Do wyboru do koloru!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here