Nowy biznes

0
2026

Po kilku latach pracy w korporacji zdałaś sobie sprawę z tego, że to nie jest miejsce dla Ciebie. Że nie chcesz już dłużej pracować godzinami, nie odrywając wzroku od ekranu, kopiując tylko cyferki z jednego arkusza kalkulacyjnego do drugiego czy też z jednego programu do innego. Zawsze lubiłaś pracę z ludźmi, lubiłaś, gdy dużo się dzieje, oprócz tego masz też bardzo dobrze rozwinięty zmysł estetyczny i poczucie elegancji.

Postanowiłaś zatem otworzyć własną firmę zajmującą się dekoracją sal na śluby, komunie czy też imprezy firmowe. Z czasów studiów masz doświadczenie z pracy w kwiaciarni, które wreszcie zaprocentuje. Do tego jesteś na bieżąco z trendami, bo twoja starsza siostra niedawno brała ślub, a Ty, jako druhna i jej prawa ręka, brałaś udział w podejmowaniu w zasadzie wszystkim decyzji. A zatem postanowione!

Decyzja o zakresie działalności już podjęta – niestety jest to dopiero jedno z wielu wyzwań, które Cię czekają. Musisz przecież zdecydować, gdzie będzie siedziba firma – czy masz dość miejsca w swoim własnym domu, czy trzeba coś wynająć coś osobnego? Czy wystawiać faktury tradycyjne czy jednak faktury online? Jeśli postawisz na tę drugą opcję, musisz też zdecydować jaki program do wystawiania faktur online wybrać (do dyspozycji masz ich naprawdę wiele, na przykład program do fakturowania wfirma.pl). Czy chcesz od początku robić wszystko sama, czy potrzebujesz pomocy drugiej osoby?

Jeśli tak, to na pełny etat czy tylko dorywczo? Ktoś doświadczony czy ktoś do przyuczenia, na przykład osoba studiująca dziennie i mająca sporo czasu w weekendy, gdy odbywa się większość imprez? Jak wiec widać kwestii jest naprawdę sporo. Część z nich można później łatwo zmienić, z części jednak nie będzie tak łatwo się wycofać z dnia na dzień – na przykład z decyzji o wyborze faktury online. Przemyśl wszystkie za i przeciw, zanim ostatecznie zdecydujesz, jaki program do wystawiania faktur online wybrać. Rozważ wspomniany wyżej program do fakturowania wfirma.pl – kto wie, może zostanie z Tobą na dłużej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here