Kiedy warto wybrać porządne kotwy chemiczne?

Coraz więcej osób decyduje się na kotwy chemiczne. Elementy tego typu – ze względu na swoje właściwości – przydają się w rozmaitych sytuacjach. Kiedy są często używane? Jakie aspekty powinny być wzięte pod uwagę w czasie ich wyboru?

W jakich sytuacjach przydają się kotwy chemiczne?

Kotwy chemiczne charakteryzują się różnymi przydatnymi aspektami. Między innymi jest to bardzo duża nośność. Nawet zakładając, że mamy do czynienia z materiałem słabym, można uzyskać nośność równą nośności samego podłoża. Akcesoria tego typu to również brak konieczności idealnego dopasowania otworu do danego łącznika. Niestety, jest to spory problem uwzględniając kotwy mechaniczne, które mają ograniczoną tolerancją wymiarową. Kotwy chemiczne to również stosunkowo niewielka głębokość otworu, co także ma wpływ na jakość i trwałość podłoża. Eksperci chwalą akcesoria tego typu za brak występowania naprężeń, które niestety są obecne – bazując na zwykłych, tradycyjnych metodach monterskich. Na uwagę zasługuje także wysoki stopień integracji mocowania. Trzeba podkreślić, że kotwy chemiczne są w stanie wypełnić całą strukturę konkretnego otworu. W związku z tym mamy tutaj do czynienia z optymalna szczelnością zrealizowanego połączenia.

Nic więc dziwnego, że kotwy chemiczne są stosowane w różnych sytuacjach. Między innymi takie akcesoria świetnie sprawdzają się w trakcie remontów starych domów, gdzie nie brakuje zniszczonego albo uszkodzonego podłoża. Kotwy chemiczne są przydatne również w trakcie naprawy otworów, kiedy to wcześniej kotwy mechaniczne zostały wyrwane. Elementy tego typu bardzo dobrze sprawdzają się do przytwierdzania przedmiotów uwzględniając podłoża pełne mocne, jak na przykład beton. Można je wykorzystywać również w strukturach pełnych słabych – jest to cegła, beton komórkowy. Kotwy chemiczne przydają się także do mocowania w niestabilnym podłożu czy wszędzie tam, gdzie otwory są narażone na działanie temperatury, dużej wilgotności itp.

Co wziąć pod uwagę wybierając kotwy chemiczne?

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na kotwy chemiczne od dobrego producenta. Trzeba zwracać uwagę również na parametry techniczne. Istotne jest, żeby kupić kotwy chemiczne, które będą idealnie pasowały do konkretnego zadania. Na przykład kotwa chemiczna Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E świetnie sprawdza się uwzględniając mocowanie elementów konstrukcyjnych, przytwierdzanie konstrukcji fasad, czy elementów wsporczych. Tego typu produkty przydają się również do mocowania ekranów akustycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here