Jak mieć dziecko? Metody leczenia niepłodności

Niepłodność jest poważną dolegliwością, która skutkuje w braku możliwości posiadania potomstwa przez parę. W jaki sposób można ją leczyć?

Leczenie niepłodności jest możliwe!

W przypadku braku możliwości zajścia w ciążę przez parę może pojawić się szereg różnych przyczyn powodujących taki stan. Mogą one leżeć zarówno po stronie kobiety, jak i mężczyzny. W szeregu przypadków przeszkody te można przezwyciężyć i para może mieć potomstwo!

Kiedyś pary, które nie mogły posiadać dziecka, nie miały do dyspozycji tak szerokiej gamy metod leczenia niepłodności jak dzisiaj. Są one dobierane przede wszystkim do przyczyny problemu, dlatego też wskazana jest dokładna diagnostyka, która pozwala na określenie, co może powodować niepłodność.

Metody leczenia niepłodności:

– stymulacja owulacji u kobiet – stosowana w przypadku zaburzeń owulacji (jajeczkowania)
– stymulacja spermatogenezy u mężczyzn – produkcji spermy
– zabiegi chirurgiczne mające na celu przywrócenie drożności układu rozrodczego – prowadzone u kobiet i u mężczyzn
– inseminacja domaciczna (IUI) – umieszczenie w macicy próbki wyselekcjonowanego w laboratorium nasienia
– zapłodnienie pozaustrojowe in vitro – to ostateczna metoda na leczenie niepłodności kraków to jedno z wielu miast, gdzie jest ono dostępne

Leczenie niepłodności – zapłodnienie pozaustrojowe in vitro

Zapłodnienie in vitro prowadzone jest w przypadkach, gdy pozostałe metody na niepłodność Kraków i w innych miastach nie przyniosły oczekiwanych skutków.

In vitro to procedura przeprowadzana etapowo, która pozwala na uzyskanie ciąży u kobiety. Rozpoczyna się ona od odpowiedniej stymulacji hormonalnej kobiety w celu przygotowania organizmu do wydania komórki jajowej. Następnie komórka ta jest pobierana i potem łączona jest w warunkach laboratoryjnych z plemnikiem mężczyzny. Po zapłodnieniu komórka jest umieszczana w macicy kobiety.

Szacuje się, że skuteczność takiej metody na leczenie niepłodności w Krakowie i w innych miastach w Polsce wynosi około 50 proc.

Leczenie niepłodności przez in vitro – Kraków

W sektorze leczenie niepłodności Kraków działa aktualnie kilka renomowanych klinik in vitro, których specjalnością jest problem taki jak niepłodność Kraków jest zatem wybierany przez wiele par posiadających problemy z płodnością.

Kluczowe dla osiągnięcia najlepszych efektów jest wybranie takiej kliniki, która posiada wieloletnie doświadczenie i prowadzi efektywne, nowoczesne leczenie niepłodności w Krakowie – jej skuteczność powinna plasować się na poziomie powyżej 50 proc.

Adresy klinik leczenia niepłodności można znaleźć on-line.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here