Fajki wodne

Fajka wodna typubong” czy też „bongo” to ulubiony wybór wielu palaczy. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w niniejszym artykule.

Fajki wodne są dostępne w bardzo różnorodnych rozmiarach – wystarczy krótki rzut oka na oferty sklepów z akcesoriami dla palaczy, aby się o tym przekonać. Istnieją dwie główne kategorie wodnych urządzeń do palenia. Przede wszystkim są fajki wodne typu bongo. Są one specjalnie zaprojektowane do palenia aromatycznych mieszanek ziół. Drugim rodzajem są tradycyjne fajki wodne lub szisze. Początkowo używano ich do palenia wyłącznie tytoniu, ale można bez problemu używać ich do innych mieszanek.

Obecnie nazwy fajka wodna i bongo są używane zamiennie. Mając już formalności za nami, przejdźmy do sedna sprawy, czyli do zalet fajek tego typu.

Łagodny dym

Dla wielu osób jest to największa korzyść płynąca z palenia fajki wodnej. To również powód, dla którego bongo uważane są za szczególnie odpowiednie dla początkujących palaczy. Gdy zaciągamy się dymem z fajki wodnej, jest on najpierw filtrowany i chłodzony wodą. Dzięki temu dym jest mniej gryzący oraz ma przyjemną temperaturę.

Dym ze zwykłej fajki wypada w tym porównaniu dużo gorzej. Jest gorący, drażni drogi oddechowe i może być gryzący dla gardła. Czasami powoduje też ciężki kaszel.

Zalety bongo dotyczą zarówno palaczy zaawansowanych, jak i początkujących. Ci pierwsi mogą po prostu wdychać większe ilości dymu, natomiast ci drudzy mogą w łatwiejszy sposób przyzwyczaić się do palenia.

Łatwość w użyciu

Nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności, aby korzystać z fajki wodnej. Właściwe zwijanie papierosów z bibułek może być trudnym zadaniem dla początkujących. Bongo lub fajki wodne są dość proste w użyciu i wystarczy dosłownie minuta czy dwie, aby zrozumieć zasadę ich działania.

Łatwość w utrzymaniu

Konserwacja fajek wodnych i bongo jest bardzo łatwa. W trakcie ich użytkowania woda staje się mętna i nabiera ciemniejszego koloru. Dzieje się tak, ponieważ w dymie istnieją pewne substancje, niektóre z nich szkodliwe, które pozostają w wodzie. Dlatego najlepiej jest zawsze używać czystej wody. Ponadto dobrym pomysłem jest czyszczenie części co jakiś czas. Można po prostu umyć je zwykłym mydłem lub w zmywarce, jeśli mamy taką możliwość.

Inne korzyści

Trzeba to wyraźnie podkreślić – bongo i fajki wodne mają wiele wyjątkowych zalet i cech, których nie mają inne sposoby palenia. Rozważmy na przykład ich wygląd. Przecież oku też należy się trochę słodyczy, prawda? W różnych kategoriach cenowych jest wiele różnych fajek wodnych, więc znalezienie fajnego egzemplarza, który posłuży również jako ładna dekoracja w salonie, nie powinno być takie trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here