Fajka wodna - zalety dymu z wody

Suche, ręczne fajki mają wiele zalet. Po pierwsze, są one łatwe do przechowywania, ładowania i użytkowania w podróży. Jednak fajki wodne zapewniają wiele ważnych korzyści, których nigdy nie mogą zaoferować ich suche odpowiedniki. Poniżej przedstawiamy niektóre z tych korzyści.

Przyjazne dla początkujących

Przede wszystkim fajka wodna jest łagodniejsza niż zwykłe fajki, co może być ułatwieniem dla początkujących palaczy. Woda chłodzi dym i znacznie ułatwia jego wdychanie. Do niektórych fajek wodnych można również dodawać lód i w ten sposób chłodzić dym jeszcze bardziej. Można tez pokusić się o dodanie do wody jakiegoś smaku i w ten sposób dodatkowo poprawić jakość dymu.

Gładszy dym

Woda nie tylko chłodzi dym, ale także pomaga odfiltrować szkodliwe toksyny. Spalanie jakiejkolwiek substancji spowoduje powstawanie czynników rakotwórczych, ale woda wiąże się z wieloma z tych toksyn i pozostawia dym w o wiele czystszym stanie. Oczywiście za każdym razem należy używać świeżej wody i czyścić fajkę po każdym użyciu, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty. Dla użytkowników pragnących jeszcze gładszego dymu przewidziano fajki wodne ze specjalnym systemem filtrów i rozgałęzień, które dzielą wodę, aby umożliwić więcej interakcji jej powierzchni z samym dymem. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem w temacie łagocenia dymu tego rodzaju fajki pozwalają pójść jeszcze dalej – do fajki wodnej moża dołączyć perkolator, aby wyłapywał cząstki popiołu i dodatkowo filtrował wodę. Zazwyczaj dokupuje się je osobno, trzeba więc upewnić się, że wybieramy taki perkolator, który pasuje do rozmiaru, rodzaju i kąta posiadanej fajki wodnej.

Mnogość opcji

Istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o fajki wodne. Niezależnie od tego, czy preferujemy duże fajki czy wersje mini, szkłoczy akryl, perkolowane czy standardowe – z pewnością nie będize trudno znaleźć taki egzemplarz, który będzie pasował do naszych potrzeb. Różne akcesoria umożliwiają również użytkownikom korzystanie z fajek wodnych na więcej niż jeden sposobów. Oferta w tym temacie jest na tyle bogata, że u wielu palaczy kupowanie fajek wodnych oraz akcesoriów do nich zamienia się w kolekcjonerskie hobby.

Hybrydy

Na szczęście dostępne są również opcje dla tych palaczy, którzy lubią przenośność zwykłych fajek, ale zależy im również na gładkim i przefiltrowanym dymie, jaki dają fajki wodne. Na szczęście pomysłowość ludzka nie zna granic i istnieją przenośne fajki, które zawierają wodę. Można powiedzieć, że te modele łączą w sobie najlepsze cechy obu światów, bowiem pomimo tego, że zawierają w sobie wodę, są bardzo łatwe w transporcie. Wielu palaczy niezwykle ceni sobie możliwość zabrania fajki wodnej na spacer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here