Szukasz dobrego barbera w Warszawie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do kumpla

Jakkolwiek facet może poczuć się jak u siebie, kiedy jest poza swoim domem, bez wątpienia jest tym miejscem barber shop. Barber shop jest tym dla faceta, czym wizyta kobiety w salonie urody. Kobiety czują się zrelaksowane, mogą poplotkować, a obsługa będzie robić swoje, czyli strzyc i modelować włosy, robić manicure i zabiegi na ciało. W barber shopie jest podobnie, a nawet lepiej. Dla mężczyzny wizyta u barbera przypomina wejście do knajpki. Do swojej dyspozycji ma barek, a z głośników płynie muzyka. Przyjrzyjmy się bliżej barberom i pracy w barber shopie.

Czym zajmuje się barber?

Barber jest fryzjerem, ale nie byle jakim. Jest to specjalista od męskiego image. Barber shop jest miejscem wyłącznie dla mężczyzn i każda z kobiet musi zdawać sobie sprawę z tego, że u barbera nie ma czego szukać. Zawód barbera powstał głównie z potrzeby stylizacji i pielęgnacji męskiego zarostu. Chodzi nie tylko o włosy, ale o brodę. Wielu facetów nosi brody, które wciąż są w modzie, dlatego konieczne jest, aby mieli pod ręką kogoś, kto się dobrze na tym zna. Do niedawna niemożliwym było zadbanie o brodę w profesjonalny sposób. Samodzielne strzyżenie brody i włosów jest przecież niemożliwe, a fryzjer co prawda włosy przystrzyże, ale z brodą już mu tak dobrze nie idzie. Właśnie tutaj należy doszukiwać się potrzeby zaistnienia takiego zawodu jak barber. Na szczęście barberzy istnieli na zachodzie już od dłuższego czasu, więc gdy zawód ten zaczął popularyzować się w naszym kraju, możliwe stało się dopracowanie go, aby nie popełniać tych samych błędów co poprzednicy. Aktualnie barber shopy faktycznie przypominają niewielkie bary, ale nie ze względu, aby facet miał możliwość napicia się, ale przede wszystkim, aby mógł się wyluzować po dniu pracy i spędzając ten czas w spokoju, pozwolić specjaliście na pielęgnację jego włosów i zarostu.

Barber – specjalista od brody

Specjalnością barbera jest pielęgnacja brody, włosy schodzą nieco na dalszy plan. Owszem, ważna jest również fryzura, ale barber nie zajmuje się jakimiś dziwnymi stylizacjami. Dla niego jasne jest, że facet powinien wyglądać elegancko, ale prosto ostrzyżony. Wystarczy dla porównania spojrzeć na motocyklistów, nie tylko zagranicznych, ale również naszych krajowych. Każdy z nich nosi prostą fryzurę, która w połączeniu z brodą dodaje mu klasy i męskości. Chyba właśnie dlatego faceci odwiedzają barbera, wiedzą, że po wyjściu z barber shopu będą wyglądać jak macho, a nie jak dziwolągi.

Czy istnieje dobry barber w Warszawie?

Wbrew pozorom, stolica jest pełna barber shopów, ale jako że jest to zawód rozwijający się, może zdarzyć się tak, że trafi się na stylistę bród, którego praca budzi pewne wątpliwości. Zanim zacznie się poszukiwać na własną rękę albo pytać kolegów, kogo oni polecają, najpierw można powęszyć w sieci. Strony o tej tematyce zawierają najświeższe wiadomości ze świata barberów jak na przykład https://www.moment.pl/fryzjer/strzyzenie-meskie-barber/warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here