Eleganckie dywany tureckie

0
2237

Właściwie dobrany kolor i wzór dywanu ma ogromne znaczenie podczas urządzania wnętrz. W zależności od wybranego modelu można rozjaśnić salon z ciemnymi ścianami i podłogami, ożywić monochromatyczne wnętrza, optycznie go powiększyć czy też wprowadzić modne kontrasty. Sprawa przedstawia się inaczej, gdy w mieszkaniu znajdują się oryginalne meble. W takiej sytuacji dodatki powinny być stonowane i subtelnie dopełniać wystrój wnętrza.

Dywan idealny, czyli jaki?

Kupując dywan, warto pamiętać o aktualnych trendach i zasadach urządzania wnętrz, ale przede wszystkim o własnych upodobaniach i stylu. Przecież to my będziemy spędzać w tym wnętrzu najwięcej czasu, dlatego samopoczucie domowników jest kwestią priorytetową. Klasyczne dywany tureckie to propozycja dla osób, które uwielbiają intensywne, ciepłe kolory wprost z arabskich krajów. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj: brąz, rubin, czy miedź. Połączenie tych barw z wyjątkowymi wzorami i orientalnymi printami sprawia niezwykłe wrażenie, które zachwyca niemal każdego. Dywany tureckie to wyjątkowa wizytówka każdego domu. Inną ich odsłoną są jaśniejsze modele (żółć, delikatna zieleń, beż), które idealnie komponują się z ciemnymi i ciężkimi meblami, wprowadzając do pomieszczenia lekkość.

Wielobarwne wzory tradycji

Dywany tureckie to przede wszystkim wspaniała estetyka, która wywodzi się z długoletniej tradycji. Tkaniny oddają piękne wzory i żywe kolory tej kultury. Podstawowe wzory, które znajdują się na dywanach to przede wszystkim tradycyjne rozety, medaliony oraz rozmaite ornamenty inspirowane wzornictwem perskim, indyjskim oraz innych krajów będących podwaliną tych dywanów. Na rynku dostępne są tradycyjne dywany tkane ręcznie, które są bardzo kosztowne, jak i wzorowane na nich tkaniny syntetyczne. Najlepszym gatunkiem, które tego rodzaju dywanów są wersje o o wielowiekowej tradycji typu Gabbeh, Bizar, Kilim, Kashmar, Baragi, Mir oraz Mathra. Dywany tureckie to klasa sama w sobie, która dodaje każdemu wnętrzu elegancji i stylowości. Doskonale pasują do antycznych, ciężkich mebli, współgrając z ich monumentalnym wizerunkiem. Pasują także do salonów i gabinetów, które swym kunsztem wzorniczym idealnie podkreślą bogactwo tychże wnętrz. Cechują się one wysoką jakością zastosowanych do produkcji włókien, a to z kolei przekłada się na ich trwałe wykonanie i wykończenie widoczne w splocie. Dywany tureckie wspaniale prezentują się na posadzkach domowych, biurowych oraz w różnego rodzaju instytucjach publicznych, zwłaszcza muzeach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here