Czy warto postawić na dywan pluszowy?

0
1286

Dywany zrobione z pluszu stanowią doskonałą alternatywę dla dywanów typu shaggy. Z całą pewnością dywany pluszowe doskonale sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu, dlatego też często możemy spotkać je na przykład w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak również w łazienkach. Zatem, warto wiedzieć jak zrobiony jest dywan pluszowy, jakie ma zalety i czy rzeczywiście warto się na niego zdecydować.

Dywan pluszowy – co to?

Ten właśnie dywan jest zrobiony z takiego samego rodzaju tkaniny, z jakiej robione są pluszowe zabawki, a więc na przykład z welwetu, weluru, czy też aksamity. Zazwyczaj jednakże do ich zrobienia wykorzystywane są materiały syntetyczne, takie jak poliester. To sprawia, że są one wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Ich ogromną zaletą jest miękkość, którą zapewniają cienkie, gęsto osadzone włókna. Tak samo jak pluszowe zabawki, dywany pluszowe delikatnie się mienią, w zależności od tego, jak pada światło. Ponadto, kiedy przeczeszemy je ręką, to zauważymy ślad, który znika kiedy wygładzimy powierzchnię.

Niekiedy dywan pluszowy jest wykonywany z mikrofibry, która wyróżnia się wieloma praktycznymi zaletami. To właśnie poliestrowe włókno nie sprawia żadnych problemów, jeżeli chodzi o pielęgnację. Ponadto, mikrofibra jest materiałem łatwym w czyszczeniu i odpornym na zanieczyszczenia. Dlatego też, dywany te są znacznie praktyczniejsze, niż na przykład włochacze, więc dywany shaggy.

Dywany pluszowe – co warto wiedzieć?

Obecnie dywan pluszowy, to absolutny wnętrzarski hit, dlatego też można je spotkać w wielu domach. Ogromną zaletą tych właśnie dywanów jest to, że doskonale będą pasować praktycznie do każdego pomieszczenia i nadadzą mu odpowiedni klima. Szczególnie dobrze będą prezentować się w takim pomieszczeniu, jak sypialnia, salon, czy też pokój dziecięcy. Gęsty dywan pluszowy będzie doskonale izolował od chłodnej podłogi. To właśnie ten czynnik sprawia również, że można dywany te położyć w łazience na płytkach.

Jak o niego dbać?

Musimy pamiętać o tym, że nasz pluszowy dywan raz na jakiś czas musimy odkurzyć, ale tak naprawdę, to jeżeli będziemy go regularnie trzepać, to będzie on czysty. Jest ton niezwykle lekki, także utrzymanie go w porządku nie powinno powodować nam żadnych szybkości. Jeżeli zauważymy na nim jakieś zabrudzenia, to możemy go uprawy w pralce, w niskiej temperaturze. Warto wybierać dywan pluszowy doskonałej jakości, ponieważ te tanie mogą szybko gubić włos i się ubijać. Trzeba zwrócić uwagę na jakość włosa oraz na runo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here