Coolsculpting czy liposukcja

Większość ludzi zdecydowanie marzy o idealnej sylwetce. Często jednak pozbycie się warstwy zalegającego tłuszczu nie jest łatwe. W takich przypadkach pomocne mogą okazać się specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Do tego rodzaju zabiegów zalicza się kriolipoliza, a także liposukcja. Ta pierwsza metoda jest nieinwazyjna i gwarantuje doskonałe efekty.

Kriolipoliza czy liposukcja – jakie są różnice?

Liposukcja to zabieg, który polega na wycięciu zbędnej ilości tkanki tłuszczowej, a do jego przeprowadzenia wykorzystuje się skalpel. Użycie skalpela sprawia, że jest to bardzo inwazyjna metoda, która stwarza konieczność rekonwalescencji. Jest to jednak dobry sposób na pozbycie się tłuszczu z dużych partii ciała. W wielu przypadkach doskonała alternatywą dla liposukcji jest kriolipoliza cena której jest bardzo atrakcyjna. Zabieg ten wykorzystuje zamrażanie tkanki tłuszczowej, aby mogła ona zostać następnie usunięte w naturalnych procesach metabolicznych organizmu. Metoda ta jest nieinwazyjna i pozwala na natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania.

Jak działa coolsculpting?

Kriolipoliza przeprowadzana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, które zasysa fragment skóry wraz z tłuszczem i poddaje tkankę działanie niskiej temperatury w zakresie od 5 do 0 stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe to jedyne komórki, które nie są odporne na działanie tak niskiej temperatury, przez co obumierają i mogą zostać z łatwością wydalone. Usunięcie tłuszczu następuje w kolejnych miesiącach po wykonaniu zabiegu, a efekty są zdecydowanie zauważalne. Skóra chroniona jest przed odmrożeniem przy pomocy specjalnych kompresów.

Coolsculpting – dla kogo?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej cieszy się niekwestionowaną popularnością i jest coraz częściej polecane jako alternatywa dla liposukcji. Każdy zabieg przygotowywany jest w drodze konsultacji z pacjentem, aby ułożyć plan w pełni dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Kriolipoliza cena zależy więc w dużej mierze od specyfiki danego planu. Przed zabiegiem warto jest pić co najmniej pół litra wody dziennie, co pozwoli zmaksymalizować efekty. Zabieg trwa najczęściej kilka godzin, a w jego czasie można swobodnie czytać książkę, oglądać film lub poddać się relaksacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here