Sposoby nagradzania pracowników na miarę ich potrzeb

Za sukcesem wielu firm stoją pracownicy, którzy działają z zaangażowaniem i przejawiają inicjatywę. Firma jest dla nich ważnym miejscem, w którym chcą się realizować i wierzą w to, że będąc pracowitymi osiągną dobre wyniki. Takie postawy powinno się doceniać, dostrzegając ich wkład i determinując do dalszego działania.

Nie zawsze jest łatwo być aktywnym i efektywnym pracownikiem, ponieważ każdy ma słabsze i lepsze okresy w swoim życiu. Właśnie dlatego dobrze jest doceniać swój zespół. Jednym z popularnych sposobów jest przyznawanie premii uznaniowej. Jednak jeśli jest ona otrzymywana każdego miesiąca wydaje się w odbiorze bardziej stawką wynagrodzenia niż dodatkiem do pensji. W rezultacie może wcale nie wpływać na motywację do działania lub spełniać tę funkcję w niewielkiej mierze.

Co oprócz premii dla pracowników

Jednym z interesujących sposobów docenienia pracowników jest przekazanie im atrakcyjnych benefitów w postaci kart podarunkowych, które mogą przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Narzędziem, które służy temu zadaniu jest witryna znajdująca się pod adresem nais.pl po rejestracji w tym serwisie pracodawca ustala, jaki budżet chce przeznaczyć na dodatkowe benefity. Pracownicy mogą wybierać wśród różnych możliwości zaspokojenia swoich potrzeb.

Różnorodność wyboru dzięki benefitom

Z racji tego, że ludzie są różni, będą cieszyć się z innych podarunków. Dla jednych wspaniałym prezentem okaże się bilet do kina, dla innych możliwość uczestniczenia w szkoleniu, a jeszcze dla innych atrakcyjne będzie benefit, który będą mogli przeznaczyć na żywność czy ubrania dla siebie bądź swoich dzieci. Narzędzie to daje również możliwość integrowania się pracowników i robienia zrzutek dla swoich kolegów.

Pozwala to dostrzec, czym interesują się pracownicy i buduje w firmie pozytywną atmosferę, stwarzając dobre warunki do działania. Taki bonus działa jak spersonalizowany prezent, który zawsze daje satysfakcję i jest świetnym motorem do dalszego zaangażowania na rzecz firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here