styropian

Izolacja termiczna pełni bardzo istotną rolę, bo pozwala zredukować ilość energii potrzebnej do ogrzania danego budynku. Jej staranne ułożenie jest wiec kluczowe, by uzyskać przyjemny mikroklimat i nie przepłacać zimą za grzanie domu czy biura. Na co zwrócić uwagę w trakcie układania styropianu na ścianach zewnętrznych budynku? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Najważniejsze jest odpowiednie docięcie styropianu

Idealnie proste cięcie i brak poszarpania materiału gwarantują perfekcyjne dopasowanie kolejnych elementów styropianowego ocieplenia. Na polskich budowach proces ten bardzo często przeprowadza się z wykorzystaniem piłki do drewna i trzeba przyznać, że efekt jest koszmarny. Poszarpany styropian, który nie trzyma wymiarów to norma przyczyniająca się do powstawania ogromnych mostków termicznych na ścianach zewnętrznych budynków.

Jeśli chcesz, by termoizolacja na Twoim domu została ułożona szczelnie, to wybierz ekipę używającą precyzyjnych przycinarek RemonTech. Urządzenia te są proste w obsłudze i zapewniają idealne dopasowanie każdego kolejnego elementu styropianu. Dzięki temu nasz dom jest idealnie ocieplony i nie ucieka przez jego ściany ciepło z wnętrza pomieszczeń.

W jakich sytuacjach warto korzystać z maszyn do cięcia styropianu RemonTech?

Tak naprawdę urządzenia te są przydatne na wielu etapach budowy. Najczęściej wykorzystywane są przy wykonywaniu elewacji, ale pomagają również w momencie wykonywania izolacji termicznej posadzki. Twardy styropian, który jest wykorzystywany na tym etapie budowy domu, trudny jest do cięcia za pomocą nożyków czy piłek. Wykorzystując urządzenie RemonTech, jesteśmy w stanie precyzyjnie dociąć styropian każdej twardości. Jak je wybrać, przeczytasz tutaj: https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/blog/jaka-maszyne-do-ciecia-styropianu-wybrac

Pamiętajmy, że urządzenia te nie służą wyłącznie do prostych cięć, można za ich pomocą dowolnie kształtować płyty styropianowe, co nie tylko ułatwia pracę, ale przede wszystkim zapobiegać powstawaniu tak niechcianych przez inwestorów mostków termicznych. Wykorzystanie przycinarek dostępnych na maszynadocieciastyropianu.pl jest więc konieczne zawsze, gdy pracujemy ze styropianem.

Kolejny artykuł: http://misjatata.pl/remontech-polski-producent-maszyn-do-ciecia-styropianu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here