Praca w domu

Dla wielu kobiet wychowujących małe dzieci, praca w domu jest jedynym sposobem na uzupełnienie dochodów rodziny. Taka praca ma swoje plusy i minusy i nie jest odpowiednia dla każdego.

Kto może pracować zdalnie?

Komputery i iInternet umożliwiają zarabianie pieniędzy na wiele różnych sposobów, od programowania po pisanie opisów produktów i sprawdzanie błędów gramatycznych innych osób. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety pracują w domu. Mężczyźni, zazwyczaj specjaliści IT, mogą wybrać pracę w biurze lub w domu. Bardzo często łączą te dwa rodzaje pracy: spędzają kilka godzin dziennie w biurze, a przez resztę czasu pracują w domu, lub przychodzą do pracy 2-3 razy w tygodniu, aby skoordynować niektóre punkty.

Zobacz też: https://radioradom.pl/praca-zdalna-zostanie-z-nami-na-dluzej-pracownicy-bardziej-zadowoleni-i-efektywni/

Dlaczego pracownicy wolą pracować zdalnie?

Kobiety, częściej niż inni, znajdują sposoby na uzupełnienie budżetu rodzinnego poprzez pracę w domu podczas urlopu macierzyńskiego. Czasami nie tyle potrzeba pieniędzy skłania ich do siedzenia przy komputerze, co raczej potrzeba utrzymania poziomu zawodowego lub chęć zdobycia nowego zawodu.

Plusy pracy zdalnej

Nie trzeba wcześnie wstawać, aby przygotować się do pracy. Oszczędność czasu i pieniędzy na koszty transportu, szczególnie w dużych miastach. Możesz zaplanować swój dzień pracy; możesz zacząć pracę wcześnie rano, jeśli jesteś osobą poranną, lub zostać do późna, jeśli jesteś osobą nocną i pracujesz lepiej w nocy. Możesz pracować cały tydzień bez żadnych dni wolnych, a w następnym tygodniu wziąć kilka dni wolnego.

Dzieci są zawsze pod nadzorem. Jeśli chodzą do przedszkola lub szkoły, wygodnie jest odebrać je o dowolnej porze i nakarmić gorącym obiadem.

W domu nie ma gadatliwych kolegów, nie ma obowiązkowych zajęć towarzyskich i nie ma ludzi, których towarzystwo sprawia, że czujesz się nieswojo. Nie ma szefa, który wymagałby czegokolwiek poza wykonywaniem pracy na czas: ani pozostawania przez 8 godzin w miejscu pracy, ani pomagania bezczynnym kolegom, ani usługiwania im.

Możesz pracować w domu, jeśli masz ból gardła lub wysypkę alergiczną na twarzy. Nie możesz chodzić do biura z nogą w gipsie, ale możesz wykonywać zadania w domu.

Wady pracy w domu

Nie można porównywać się z kolegami, trudno jest ocenić własny poziom rozwoju zawodowego lub jego brak. Nie ma możliwości uczenia się od kolegów i kierownictwa, ani opanowania nowych metod i pomysłów.

Home office nie jest dla młodych karierowiczów. W domu nie można wykazać się umiejętnościami organizacyjnymi, zdolnością do generowania pomysłów i pracy w zespole. Nie ma możliwości szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów w pracy poprzez bezpośrednią komunikację z pracownikami. Trudno jest się zorganizować, sprawić, by pracować regularnie, a nie w zależności od nastroju. Nie ma potrzeby dbania o swój wygląd, fryzurę i ubranie, to prowadzi do niechlujstwa. Nie ma tu zwykłego towarzystwa ludzi w pracy, wymiany opinii, wspólnego omawiania problemów.

Relacje w rodzinie cierpią – całe to gadanie o tym, że ja jestem w pracy, a ty w domu, więc dlaczego nie jest posprzątane, a obiad nie przygotowany nie prowadzi do niczego dobrego. I największy minus – na koniec! Czy kiedykolwiek próbowałaś skoncentrować się na ważnym zadaniu, kiedy twoje dziecko coś ci mówi, twój mąż zastanawia się, gdzie są jego skarpetki, a w pokoju obok twoja babcia włączyła telewizor na full blast? Ty jesteś pochłonięty zawiłościami skomplikowanego kodu oprogramowania, świat dla Ciebie nie istnieje, Twój mózg pracuje na pełnych obrotach – a tu pojawia się Twoja żona z wymogiem wynoszenia śmieci i histerią, że musi robić wszystko w domu? Jeśli twój dom jest pełen ludzi – nie możesz tu pracować. Biegnij do biura!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here